هشت هزار نفر در مرکز تجمیعی هلال احمر کردستان واکسن دریافت کرده‌اند

سنندج - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: از آغاز راه اندازی مرکز تجمیعی واکسیناسیون این جمعیت در شهر سنندج، تاکنون هشت هزار نفر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

پیام جلالی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اینکه این مرکز از ۲۹ شهریورماه امسال در سالن استاد پژوهش بهاران سنندج دایر شده است، افزود: به صورت میانگین روزانه واکسیناسیون ۶۰۰ تا ۶۵۰ نفر در این مرکز انجام شده است و در صورتی که متقاضی وجود داشته باشد، توان و ظرفیت تزریق یک هزار واکسن هم در این مرکز وجود دارد.

وی با اشاره به فعالیت روزانه ۶۰ نفر از اعضای جوانانِ داوطلب در این مرکز، گفت: مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا به عنوان اولین و تنها مرکز سه شیفته توسط جمعیت هلال احمر استان راه‌اندازی شده که نظیر آن در استان و کشور وجود ندارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان عنوان کرد: واکسیناسیون کرونا در این مرکز از ساعت هشت صبح تا ۱۲ شب توسط جوانان جمعیت هلال‌احمر در حال انجام است.

وی با بیان اینکه تمام امکانات جمعیت هلال احمر استان در راستای ارائه خدمت به مردم در این مرکز بکار گرفته شده است، گفت: فعالیت این مرکز در قالب طرح شهید قاسم سلیمانی و با همکاری سپاه پاسداران، دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش انجام می شود.

جلالی افزود: در این مرکز پزشک همکار، فوریت‌های پزشکی و یک دستگاه آمبولانس وجود دارد تا در صورتی که مشکلی پیش آمد اقدامات لازم صورت گیرد.

وی یادآور شد: علاوه بر این مرکز، در همه‌ شهرستان‌های استان نیز شعب هلال‌احمر در امر واکسیناسیون کرونا ورود کرده و با همکاری در مراکز تجمیعی در حال ارائه‌ خدمت به مردم هستند.

در حال حاضر حدود یک هزار امدادگر و نجاتگر سازماندهی شده در استان کردستان مشغول به فعالیت هستند و در حوزه جوانان و داوطلبان نیز ۱۰ هزار نفر فعالیت دارند.

۲۳ پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار در سطح استان کردستان فعال است که از این تعداد ۱۳ پایگاه ثابت در محورهای مواصلاتی و ۱۰ پایگاه پشتیبانی سیار در سطح شهرستان‌ها مستقر و آماده خدمات رسانی به حادثه دیدگان هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha