اتصال مجدد رسانه‌های واتس آپ، فیسبوک و اینستاگرام پس از اختلال سراسری

تهران-ایرنا- رسانه‌های اجتماعی واتس آپ، فیسبوک و اینستاگرام که همه متعلق به شرکت فیسبوک هستند، روز دوشنبه در سرتاسر جهان از دسترس خارج شدند. این رسانه‌ها پس از ۶ ساعت هر چند با کندی ولی باردیگر متصل شدند.

به گزارش ایرنا، به نقل از "اسکای نیوز"  پس از چند ساعت اختلال، خدمات رسانه به کاربران فیسبوک، واتس آپ و اینستاگرام به تدریج و به صورت مرحله ای برای مناطق مختلف دوباره راه اندازی شد.
عصر امروز شرکت فیسبوک اعلام کرده بود که اختلال در خدمات رسانی این رسانه‌ها به دلیل یک مشکل تکنیکی است و مسوولان این شرکت از مشکل ایجاد شده با خبر هستند و به سرعت آن را حل می‌کنند.  
همزمان با فیسبوک، رسانه واتس آپ و اینستاگرام نیز از دسترس خارج شدند.  

اختلال در خدمات رسانی این رسانه ها در روز دوشنبه حدود ۶ ساعت به طول انجامید.
واتس آپ اعلام کرده بود از بروز اختلال در خدمات آن آگاه است و از کاربران خواسته است تا صبور باشند.  
در اینستاگرام نیز مشاهده فیلم و عکس با اختلال مواجه شد.

در همین حال گزارش هایی از ضرر ۷ میلیارد دلاری مارک زاکربرگ رییس شرکت فیسبوک در پی اختلال سراسری در رسانه های اجتماعی او منتشر شد. همچنین "راشا تودی" گزارش کرد اطلاعات بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر فیسبوک بر روی اینترنت به فروش گذاشته شده است.
این درحالی است که روز دوشنبه رسانه تلگرام با اختلال مواجه نبود.  
 بر اساس آمار تارنمای "استاتیستا"، چهار رسانه اجتماعی محبوب دنیا در سال ۲۰۲۱ شامل فیسبوک، یوتیوب واتس آپ و اینستاگرام است.  
یوتیوب متعلق به شرکت گوگل می‌باشد.  
فیس بوک اولین شبکه اجتماعی بود که کاربران آن از مرز یک میلیارد نفر عبور کرد و در حال حاضر به طور ماهانه بیش از ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون نفر کاربر فعال دارد. این شرکت در حال حاضر همچنین مالکیت چهار رسانه اجتماعی بزرگ را در اختیار دارد که هرکدام ماهانه بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارند: فیس بوک (شرکت اصلی)، واتس اپ، فیس بوک و اینستاگرام.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha