امیرعبداللهیان:درموردتحولات قفقاز مواضع خود را با روسیه هماهنگ می کنیم

مسکو - ایرنا - حسین امیرعبداللهیان وزیرخارجه جمهوری اسلامی ایران گفت :در دیدار با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه مواضع خود را در مورد تحولات قفقاز هماهنگ می کنیم.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از مسکو امیر عبداللهیان در بدو ورود به مسکو در گفت وگو با خبرنگاران افزود :ما انتظار داریم روسیه نسبت به تغییرات احتمالی در مرزهای کشورها در منطقه واکنش و حساسیت نشان دهد.  

امیرعبداللهیان گفت:انتظار ما این است که روسیه نسبت به هر گونه تغییر احتمالی مرزها در منطقه حساس باشد. . 

وی افزود :انتظار می رود نسبت به حضور تروریست ها و تحرکات رژیم صهیونیستی در منطقه که علیه صلح و امنیت است حساس باشد

وزیر خارجه گفت :جدای از این سفر بطور مستمر در مجاری دیپلماتیک و تماس های تلفنی که. بین دو طرف صورت می گیرد درباره مسائل مختلف رایزنی می کنیم.  
وی خاطرنشان کرد که رئیس جمهوری ایران و روسیه دو گفت و گوی تلفنی کردند و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نماینده عالی برای شرکت در مراسم تحلیف دکتر رئیسی به تهران اعزام کرد.  
وی ادامه داد :در بخش دوجانبه با توجه به تلاش ماههای اخیر سفارت ایران در روسیه زمینه خوبی فراهم شده به دنبال این هستیم که دستاورد این سفر، جهش جدی در روابط در همه عرصه ها باشد.  
امیر عبداللهیان گفت :با توجه به شرایطی که در منطقه قفقاز جنوبی و افغانستان گفت و گوهای جدی خواهیم داشت.

 وی تصریح کرد :سیاست های منطقه ای تهران و مسکو در سالهای اخیر بسیار به هم نزدیک بود و در حوزه منافع مشترک دو کشور اقدامات خوب و هماهنگی های سازنده ای انجام شده و امیدواریم که این ظرفیت برای امنیت در همه بخش های منطقه ارتقاء بیدا کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha