القدس العربی: پروازها و خدمات کنسولی مغرب و اسرائیل متوقف شده است

تهران – ایرنا –روزنامه القدس العربی روز دوشنبه در گزارشی نوشت که پروازها و خدمات کنسولی میان مغرب و اسرائیل متوقف شده است.

به گزارش ایرنا، روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی در مطلبی نوشت: مدتی است که پروازهای میان مغرب و اسرائیل و نیز ارائه خدمات کنسولی دو طرف متوقف شده است که حکایت از سردشدن روابط میان دو طرف دارد.

القدس العربی از منابع آگاه، اطلاعاتی کسب کرده که نشان می دهد، پروازهای میان مغرب و اسرائیل که از ۲۶ جولای  (۴ مرداد) آغاز شد، از ۶ سپتامبر (۱۴ شهریور) متوقف شده است.

بر اساس این گزارش، مغربی ها از دفتر دیپلماتیک رژیم صهیونیستی در رباط ویزای ورود به فلسطین اشغالی را دریافت نمی کنند، زیرا خدمات کنسولی آغاز نشده است.

همچنین این منابع خبر از سختگیری دفتر دیپلماتیک مغرب در تل آویو در اعطای روادید به اسرائیلی ها، از جمله یهودیان مغربی  و تأخیر در تصمیم گیری پرونده اسرائیلی هایی که مایل به بازگرداندن تابعیت مغربی هستند، داده‌اند.

القدس العربی نوشته است که طرف مغربی و اسرائیلی هنوز توضیحی درباره توقف پروازها و خدمات کنسولی ارائه نکردند.

روابط میان مغرب و مراکش در پی توافق سازش موسوم به توافق ابراهیم از اول دسامبر گذشته پس از مدت ها قطع روابط دیپلماتیک از سر گرفته شد.

دولت مغرب پس از امضای توافقنامه سازش با رژیم صهیونیستی، با موج محکومیت در جهان اسلام روبرو شده است و مسؤولان، شخصیت‌های سیاسی و دینی و مردم کشورهای اسلامی با صدور بیانیه‌های مختلف، برگزاری تظاهرات و سمینارهای متعدد در مناسبت‌های گوناگون بر مخالفت خود با این رویکرد سازشکارانه تاکید کرده و سازشکاران را خائن به مسئله فلسطین و آرمان‌های فلسطینی‌ها و جهان اسلام خواندند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha