ایرانشناسی از پکن تا پونا

تهران- ایرنا-‌ بنیاد سعدی از برگزاری همایش ایرانشناسی در دانشگاه پکن و پایان دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی دانشکده دکن شهر پونای هند، خبر داد.

به گزارش دوشنبه شب خبرنگار فرهنگی ایرنا از بنیاد سعدی، با همکاری وزارت آموزش چین، دانشگاه پکن و رایزنی فرهنگی کشورمان در چین، همایش ایرانشناسی (۱ و ۲ آبان‌ماه) به دو صورت حضوری برای میهمانان داخلی و مجازی برای میهمانان خارجی برگزار خواهد شد.

در این همایش، بیش از ۳۵ تن از استادان داخلی و خارجی سخنرانی می‌کنند و آخرین پژوهش‌های ایرانشناسی در چین به علاقه‌مندان ارایه خواهد شد.

ابوالقاسم اسماعیل پور، استاد دانشگاه شهید بهشتی، ذوالفقاری، استاد دانشگاه تربیت مدرس، حسن زاده، دانشیار دانشگاه علامه طباطبایی، شروین وکیلی، ایران پژوه و محقق ایرانی و احمد علی حیدری، دانشیار دانشگاه علامه طباطبایی سخنرانان ایرانی این همایش هستند.

همچنین در روز دوم همایش از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان در چین، سه تن از ایرانشناسان برگزیده که در یک سال گذشته فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی مؤثر و برتری داشته‌اند، تقدیر خواهند شد.

پایان دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی دانشکده دکن شهر پونا هند

‌دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی دانشکده دکن شهر پونا هند همراه با اعطای گواهینامه از سوی خانه فرهنگ کشورمان در بمبئی به پایان رسید.

براساس تفاهم نامه میان این دو نهاد در پایان هر دوره به فارسی آموزان شرکت کننده از سوی خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی با همکاری بنیاد سعدی گواهینامه اعطا می‌شود.

این دوره ویژه فارسی آموزان مقطع مقدماتی تشکیل شده بود و همه شرکت کنندگان توانستند پس از گذراندن دوره و شرکت در امتحانات نهایی موفق به اخذ گواهینامه مربوطه شوند.

مدرس این دوره، صادق باغ فلکی بود که در مدت چهل جلسه این دوره را با همکاری مناسب دانشجویان برگزار کردند.

شرکت‌کنندگان این دوره با شرکت در گروه‌های مجازی، می‌توانستند همگام با آموختن دروس فارسی با فرهنگ و هنر ایران نیز آشنا شوند.

فارسی آموزان هفته‌ای سه جلسه به صورت مجازی با مدرس خود کلاس داشتند و برای تدریس از کتاب گام اول استفاده شد.

دانشکده دکن شهر پونا تاکنون به مدت پانزده سال است که دوره‌های آموزش زبان و ادبیات زبان فارسی را برگزار می‌کند و نمایندگی فرهنگی نیز طبق تفاهمنامه‌های گوناگون از این دوره‌ها حمایت کامل و مناسبی داشته است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha