کردستانی‌ها اطلاعات سکونتی خود را در سامانه اسکان و املاک ثبت کنند

سنندج-ایرنا- مدیر کل راه وشهرسازی کردستان با اشاره به اهمیت ثبت اطلاعات سکونتی مالکان و مستاجران گفت: ۳۰ مهر آخرین مهلت تعیین شده برای مراجعه به سامانه اسکان و املاک است.

عرفان مرادی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ثبت اطلاعات در سامانه اسکان و املاک منجر به ایجاد شفافیت اطلاعاتی در حوزه مسکن واخذ تصمیمات سیاستی صحیح می‌شود.

وی افزود: فراهم شدن زمینه ایجاد سرشماری برخط نفوس و مسکن، تنظیم بازار مسکن و امکان اجرای سیاست‌های مطلوب دولت از جمله اعمال مالیات یا پرداخت یارانه‌های هدفمند از دیگر مزایای ثبت اطلاعاتی سکونتی است. 

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با اشاره به تبعات ناشی از ثبت نکردن اطلاعات مورد نظر گفت: در صورت عدم ثبت اطلاعات ملکی و برابر الزامات قانونی، آن واحد مسکونی خالی تلقی می‌شود و برای آن ملک برگه مالیاتی صادر و در صورت عدم پرداخت مشمول جرایم مالیاتی خواهد شد.

وی یادآور شد: به موجب قانون، ارائه بسیاری از خدمات از جمله افتتاح حساب بانکی، صدور دسته چک، خرید انشعابات برق، آب، فاضلاب و ... منوط به ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور است.

مرادی از مردم استان خواست،در راستای جلوگیری از ضررهای ناشی از عدم ثبت اطلاعات سکونتی هر چه سریعتر نسبت به خوداظهاری و ثبت مشخصات واحدهای مسکونی تملیکی و محل اقامت خود در سامانه ملی املاک و اسکان کشور به آدرس https://amlak.mrud.ir اقدام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha