تولیت آستان قدس رضوی: اهل بیت(ع) بهترین محور وحدت امت اسلام هستند

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: اهل بیت(ع) بهترین پناهگاه برای بشریت و محور وحدت امت اسلام هستند و مسلمانان با تأسی به سیره و سخن آن بزرگواران می‌توانند ید واحده باشند.

به گزارش پایگاه خبری آستان قدس رضوی، حجت الاسلام احمد مروی روز دوشنبه در گردهمایی زائران اهل سنت کشور در مشهد افزود: محبت نسبت به اهل بیت(ع) تنها جنبه احساسی ندارد، این محبت سفارش و سخن خداوند حکیم است. همه دستورها و اوامر الهی حکمتی دارد و هیچگاه خداوند انسان‌ها را به امری احساسی و عاطفی، که تأثیری در زندگی‌ و سعادت او نداشته باشد، دعوت نمی‌کند.

وی با بیان اینکه عشق و ارادت نسبت به خاندان پیامبر(ص) نقطه مشترک تمام فرَق و مذاهب اسلامی است، تصریح کرد: استقبال باشکوه مردم نیشابور از حضرت رضا(ع)، که بخشی از آنان نیز اهل سنت بودند، از ریشه تاریخی محبت فرَق مختلف مسلمانان نسبت به اهل بیت(ع) حکایت دارد.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه به توطئه‌های دشمنان برای ایجاد اختلاف میان مسلمانان اشاره و بیان کرد: دست‌های پلید دشمنان همواره درصدد ایجاد اختلاف و تفرقه میان مسلمانان است و رسالت بزرگ آگاهی‌بخشی به جامعه و به ویژه جوانان بر دوش علما و روحانیون مسلمان بوده که از منبر و تریبون برخوردار هستند.

حجت الاسلام مروی، رمز موفقیت رسول اکرم(ص) در ایجاد تمدن بزرگ اسلامی را ایجاد اتحاد و وحدت میان قبایل دوران جاهلیت دانست و گفت: پیامبر گرامی اسلام(ص) با ایجاد وحدت توانست از میان اعراب عقب مانده دوران جاهلیت، بزرگ‌ترین تمدن بشری را ایجاد کند.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر مسلمانان وحدت داشتند چند میلیون یهودی صهیونیست نمی‌توانستند قبله نخست بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان را اشغال کنند، گفت: تاریخ مسلمانان در صدر اسلام جز عزت، افتخار و شکوه در عرصه‌های مختلف نیست، اما چه شده که امروز شاهد این اتفاقات در دنیای اسلام هستیم؟ امروز از اسرائیل و اروپا سرباز برای کشتن مسلمانان نمی‌آورند بلکه سوگمندانه برای ضربه به اسلام از میان مسلمانان سرباز می‌گیرند و این دردی مضاعف است.

تولیت آستان قدس رضوی به جنایت استکبار به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم در منطقه اشاره و بیان کرد: استکبار با اصل اسلام دشمن است و برای او شیعه و سنی تفاوتی نمی‌کند، ۲۰ سال آمریکا در افغانستان جنایت کرد و مردم بیگناه شیعه و سنی را کشت. دست آمریکا و اسرائیل در جنایات فجیع و گسترده در منطقه از جمله کشورهای عراق، سوریه، یمن، افغانستان و غیره آشکار است.

حجت الاسلام مروی اضافه کرد: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها جنگ‌های منطقه را مدیریت می‌کنند بدون اینکه کمترین آسیبی به خودشان برسد، با نقشه آنها و هزینه مسلمانان هزاران زن و مردم مسلمان کشته می‌شوند بدون اینکه حتی یک سرباز آمریکایی و اسرائیلی زخمی شود.

وی با بیان اینکه هر روز دشمنان برای تفرقه افکنی میان مسلمانان توطئه‌ای می‌چینند، گفت: آنچه بازار دشمن را گرم می کند و توفیقات دشمن را در اجرای نقشه‌هایش در منطقه افزایش می‌دهد، عدم آگاهی، شناخت و دشمن نشناسی مسلمانان است.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه به دیدگاه رهبر معظم انقلاب در ایجاد اتحاد میان امت اسلام اشاره و ابراز کرد: در نگاه رهبری معظم انقلاب، اتحاد جهان اسلام مراتبی دارد که نخستین مرتبه آن عدم تعرض کشورهای اسلامی به سرزمین یکدیگر است. استکبار به خصوص پس از سرنگونی عثمانی به نوعی در میان تمامی کشورهای همسایه در منطقه، سرزمین مورد مناقشه ای را قرار داده است.

حجت الاسلام مروی، اتحاد مسلمانان در برابر دشمن مشترک را از دیگر مراتب وحدت جهان اسلام در نگاه مقام معظم رهبری معرفی کرد و اظهار داشت: کدام انسان واقع بین و منصفی در عالم وجود دارد که صهیونیست ها را دشمن مشترک مسلمانان نداند؟

وی افزود: استکبار و ایادی آنها که در برخی کشورهای اسلامی حاکم هستند با نفرت پراکنی و توطئه سعی دارند ایران را به عنوان دشمن مشترک مسلمانان نشان دهند و در مقابل در کشور خود سفارت رژیم غاصب و آدمکش صهیونیستی را با افتخار باز می‌کنند.

وی گفت: آیا امروز حقیقتا آیه «أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ» بر جهان اسلام حاکم است و یا این دستور قرآن به اشداء علی بینهم و رحماء بالکفار تبدیل شده است؟

گردهمایی زائران و علمای اهل سنت کشور در مدرسه میرزاجعفر حرم امام رضا(ع) برگزار شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha