عملکرد نیروی انتظامی احساس امنیت را ارتقا می‌دهد

تبریز - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که مردم با مشاهده‌ عملکرد نیروی انتظامی احساس امنیت می‌کنند، گفت: به همین علت بیگانگان همواره با تخریب نیروهای نظامی و امنیتی و با سیاه نمایی قصد ایجاد ناامیدی در بین مردم را دارند.

بدر شکوهی روز دوشنبه، در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته نیروی انتظامی با بیان اینکه باید در طول هفته نیروی انتظامی خدمات این نهاد را به مردم معرفی کنیم، اظهار کرد: توسعه‌ کشورها در بستر امنیت و اقتدار نیروهای مسلح تحقق می‌یابد به‌طوری که اگر امنیت آسیب ببیند، توسعه ای نیز شکل نخواهد گرفت و ما باید سعی کنیم اقتدار مدنظر رهبر انقلاب را حفظ، تامین و ارتقا دهیم.

وی خاطرنشان کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانش‌آموختگان دانشگاه امام حسین (ع) بر موضوع امنیت تاکید کردند، اقدامات نیروهای مسلح و به ویژه نیروی انتظامی در دوره‌های مختلف قابل تقدیر است و نیروی انتطامی تاکنون در بالاترین درجه به ایفای نقش پرداخته است.

شکوهی اظهارکرد: سپاه پاسداران، بسیج، نیروی انتظامی، ارتش و سایر نیروهای امنیتی که هرکدام نقش بزرگ و بی بدیلی را ایفا کرده اند، همواره در معرض تهدید و تخریب توسط بیگاناگان قرار دارند و وظیفه‌ ما است که اجازه ندهیم این اتفاق رخ دهد.

وی با تاکید بر اینکه اکثر نوجوانان و جوانان به اقتضای سنی تحت تاثیر رسانه های بیگانه قرار می‌گیرند، یادآور شد: در دنیای امروز که فضای مجازی تاثیر زیادی دارد، نقش نهادهای مختلف در معرفی خدمات نیروهای مسلح بسیار حائز اهمیت است و باید در طول این هفته با برگزاری برنامه‌های بهتر نسبت به گذشته، آموزش‌های لازم را در حوزه‌ پلیس فتا و آسیب‌ها و نقاط مثبت فضای مجازی به جوانان ارائه دهیم.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه باوجود اقدامات شایسته، خدمات ناجا به خوبی در رسانه ها منعکس نشده است، گفت: ضروری است که فرماندهی، معاونت ها و پلیس‌های تخصصی ناجا در این حوزه ورود کرده و مجموعه اقدامات خود را از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم برسانند و رسانه‌ها نیز باید اقدامات پلیس را منعکس کنند.

وی با اشاره به حضور تعداد زیادی از دانش‌آموزان در شبکه شاد خاطرنشان کرد: حضور این تعداد از دانش‌آموزان و معلمان در این بستر بهترین فرصت برای استفاده از این ظرفیت است تا با همکاری و هماهنگی بین ناجا و آموزش و پرورش موضوعات آموزشی در این فضا به دانش آموزان منتقل شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha