دستگاه‌های اجرایی خدمات پر تقاضای خود را به دفاتر پیشخوان واگذار کنند

سنندج - ایرنا- استاندار کردستان با اشاره به اینکه یکی از گلایه‌های مردم سرگردانی در بین دستگاه‌های اجرایی برای یک پاسخ یا مجوز است گفت: به منظور صرفه‌جویی در وقت و زمان، دستگاه‌های اجرایی موظف هستند تا خدمات پر تقاضای خود را به دفاتر پیشخوان واگذار کنند.

به گزارش ایرنا، بهمن مرادنیا روز دوشنبه در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان اظهار داشت: باید ارزش دستگاه‌هایی را که برای تسهیل تلاش می‌کنند ، ارج نهاد و قدر دانست.

وی با بیان اینکه واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان موضوع مهمی است و دستگاه‌های اجرایی باید پیگیری بیشتری در این زمینه داشته باشند افزود: قطعا خیر و صلاح مردم در این است که بتوانند در کمترین زمان، خدمت مورد نظر خود را دریافت کنند.

استاندار کردستان در ادامه با اشاره به دستور کار دوم این نشست درباره جشنواره شهید رجایی اظهار داشت : علاوه بر دستگاه‌هایی که بر اساس شاخص ها برتر شناخته شده اند، برخی دستگاه‌های اجرایی از جمله بانک ها دانشگاه ها و سازمان مدیریت برنامه ریزی و صدا و سیما نیز باید در زمره تقدیر شدگان قرار گیرند.

مرادنیا با اشاره به اینکه برخی بانک‌ها از جمله بانک ملی، تجارت و کشاورزی در حوزه سرمایه‌گذاری و توسعه استان عملکرد مناسبی داشته اند افزود: مدیران این بانک‌ها با ریسک پذیری بالا در راه توسعه استان قدم بر می دارند و نباید زحمات آنها نادیده گرفته شود.

وی سازمان مدیریت و برنامه ریزی را هم از جمله اداراتی دانست که بیشترین وقت خود را صرف بخش‌های مختلف استان می‌کند و در پیشرفت و توسعه نقش ارزنده‌ای دارد و اظهار داشت: این سازمان اگرچه چشم‌داشتی برای قدردانی از خود ندارد اما نباید از تلاش مجموعه این اداره غفلت کرد.

استاندار کردستان، به نقش صدا و سیما در موضوع کرونا و عملکرد خوب در اطلاع‌رسانی این رسانه اشاره و تاکید کرد: شبکه استانی  در زمینه گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی نیز توانسته است به خوبی وارد عمل شود و آن را انعکاس دهد.

مرادنیا به عملکرد بسیار شایسته دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه کردستان هم اشاره کرد و گفت:  کسب عنوان رتبه برتر ۲ بیمارستان استان در بین ۱۰۰ بیمارستان کشور،  نشان از اهمیت خدمت رسانی و همینطور موفقیت‌های علمی این دانشگاه دارد.

استاندار کردستان با تاکید بر اینکه باید به موفقیت های کسب شده بیشتر پرداخته شود ادامه داد: این در حالی است که برخی در تلاش هستند تا افتها را به شدت برجسته کنند  و این جفا در حق توسعه و پیشرفت استان است.

دستگاه‌های اجرایی خدمات پر تقاضای خود را به دفاتر پیشخوان واگذار کنند

قدردانی از ۱۸ دستگاه اجرایی در جشنواره شهید رجایی

 رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان نیز با اشاره به اینکه بسیاری از مسوولان دفاتر پیشخوان درباره ضرردهی دفاتر و خارج شدن از گردونه کار هشدار داده اند، اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی خدمات برون‌سپاری خود را باید هر چه زودتر به دفاتر پیشخوان واگذار کنند.

بهرام نصراللهی زاده با بیان اینکه  ۱۱ دستگاه اجرایی در استان هنوز خدمات خود را برون‌سپاری نکرده اند، اضافه کرد: ۲۶۷ خدمت دستگاه‌های اجرایی استان ظرفیت برون سپاری دارد.

وی  برون سپاری خدمات را گامی در راستای فعال کردن بخش خصوصی دانست و افزود: به ازای خروج هر سه کارمند از پست های غیرحاکمیتی تنها مجوز استخدام یک نفر صادر می‌شود و برای همین باید روز به روز مشاغل غیر حاکمیتی را به بخش خصوصی واگذار کنیم که دفاتر پیشخوان از جمله آنهاست.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان اظهار داشت: در بودجه سال ۱۴۰۰ ردیف بودجه خاصی برای دولت الکترونیک و تقویت آن اختصاص یافته است.

نصراللهی زاده  درباره دستور کار دوم این جلسه نیز گفت:  ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در سال ۱۳۹۹ انجام شده که در این فرآیند ۴۷ دستگاه اجرایی شرکت کردند و بر اساس آن ۱۱ دستگاه اجرایی به عنوان برتر شناخته شد.

وی افزود: بر اساس تصمیم امروز این نشست، از هفت دستگاه دیگر نیز که فعالیتهای شاخصی داشته اند، قدردانی می شود.

رییس اسزان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: با وجود مشکلات و تنگناهای معیشتی اقدامات توسعه ای بسیار مناسبی در استان در دست انجام است که برگزاری جشنواره شهید رجایی می تواند انگیزه ای برای مدیران پرتلاش و نیز رغبت دیگر مدیران برای تلاش بیشتر شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha