بیشترین تخلف استاندارد در اصفهان مربوط به مصنوعات طلا و مواد غذایی است

اصفهان - ایرنا - مدیر کل استاندارد اصفهان گفت: بیشترین پرونده‌های تخلف در بخش استاندارد در این استان مربوط به مصنوعات طلا، مواد غذایی و بعد از آن بخش مصالح ساختمانی است.

محمود فرمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازرسان و کارشناسان استاندارد به طور مرتب از واحدهای صنفی بخش‌های مختلف در طول سال بازدید و موارد تخلف را شناسایی می‌کنند که بیشترین تخلف‌های گزارش شده مربوط به مواد غذایی، مصنوعات طلا و واحدهای زرگری و مصالح ساختمانی است.

وی از جمله تخلف‌های مشاهده شده در زمینه مواد غذایی را تولید بدون نشان استاندارد یا با کیفیت پایین‌تر از سطح استاندارد و استفاده از مواد غیر مجاز عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به اهمیت کیفیت در مواد غذایی به‌منظور تامین سلامتی مردم، پرونده‌های تخلف در این بخش با حساسیت زیادی پیگیری و با متخلفان برخورد می‌شود.

فرمانی با بیان اینکه تولید غیر مجاز و بدون نشان استاندارد یا با کیفیت پایین تر از استاندارد نیز از جمله تخلف‌های ثبت شده در زمینه مصالح ساختمانی است، اضافه کرد: داشتن نشان استاندارد برای مصالح ساختمانی مختلف مانند شن و ماسه، تیرچه و آجر از اهمیت خاصی برخوردارست و از نظارت بر واحدهای تولیدی فعال در این بخش غفلت نمی‌کنیم.

مدیرکل استاندارد استان اصفهان خاطرنشان کرد: در زمینه مصنوعات طلا و واحدهای زرگری نیز عمده تخلف‌های مربوط به عیار پایین‌تر از استاندارد ملی و نداشتن کُد ساخت است.

وی با تاکید بر اینکه فروش مصنوعات طلای خارجی در طلا فروشی‌ها ممنوع است، تصریح کرد: مصنوعات طلای تولید داخل نیز باید دارای کُد ساخت باشد که در اصفهان با حرف انگلیسی " ای " (E) آغاز می‌شود.

فرمانی گفت: پرونده‌های تخلف استاندارد در کمیسیون ماده ۴۲ (حقوقی استاندارد) با حضور مسوولانی از اداره کل استاندارد استان، دادستانی، سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، اتاق بازرگانی و اتاق اصناف اصفهان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهد هرگونه تخلف در زمینه کالای غیر استاندارد، آن را از شماره تلفن ۱۵۱۷ گزارش کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha