بیش از یک میلیون تن کالا از گمرکات کردستان صادر شد

سنندج- ایرنا- ناظر گمرکات کردستان گفت: یک میلیون و ۱۵۹ هزار و ۴۵۳ تن کالا طی نیمه نخست سال جاری از گمرکات استان به خارج از کشور صادر شده است.

خلیل حیدری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مجموع صادرات خروجی طی نیمه نخست امسال  از گمرکات کردستان را یک میلیون و ۱۵۹ هزار و ۴۵۳ تن اعلام کرد و اظهار داشت: ارزش دلاری این میزان کالای صادر شده بیش از ۴۹۸ میلیون و ۷۹۹ هزار دلار بوده است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت  ۱۹۸ هزار و ۲۸۴ تن کالا در نیمه نخست امسال از گمرک سیرانبند بانه، ۲۴ هزار و ۱۸۱ تن کالا از گمرک سنندج و ۳۰۳ هزار و ۷۷۳ تن کالا از باشماق صادر شده است، اضافه کرد: از مجموع کل صادرات انجام شده ۵۲۶ هزار و ۲۳۸ تن کالا به ارزش بیش از ۲۱۷ میلیون و ۸۸۲ هزار دلار مربوط به صادرات از گمرکات استان بوده است.

ناظر گمرکات کردستان اضافه کرد: سهم صادرات سایر گمرکات که از گمرکات استان طی نیمه نخست سال جاری انجام شده ۶۶۳ هزار و ۲۱۵ تن کالا به ارزش ۲۸۰ میلیون و ۹۱۶ هزار و ۸۵۰ دلار است.

وی یادآور شد: عمده محصولات صادراتی از مرزهای استان به ترتیب شامل میوه و تره‌بار، مصالح ساختمانی، سنگ آهن، محصولات لبنی و مصنوعات فلزی و پلاستیکی است.

گمرکات استان کردستان با شعبه های فعال در سنندج، باشماق مریوان، سیرانبند بانه به فعالان اقتصادی خدمات گمرکی ارائه می کند؛ مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان یکی از مهمترین مرزهای رسمی زمینی ایران با اقلیم کردستان عراق به شمار می‌آید.

گمرک مریوان در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha