گشت هوایی در مناطق زلزله‌زده انجام می‌شود

تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه زلزله صبح امروز(دوشنبه) در مناطق صعب العبور رخ داده، تاکید کرد: در اولین فرصت گشت هوایی در حد فاصل ۲۰ کیلومتری کانون زلزله انجام می‌شود تا از سلامت کامل مردم عشایرنشین مطمئن شویم.

به گزارش ایرنا از هلال احمر، کریم همتی امروز در جلسه شورای معاونان جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: این زلزله ها را باید جدی گرفت و امروز در تعامل با دولت باید به دنبال شارژ انبارهای اضطراری و امدادی خود باشیم تا در تمامی لحظات در آمادگی کامل برای امدادرسانی به حوادث باشیم.

وی گفت: بزودی در جلسه ای که با مدیران استانی برگزار می شود، معضلات و موانع هر استان بررسی می شود تا بتوانیم در نقاط مختلف کشور، از نظر تجهیزات و نیرو به سطحی از آمادگی برسیم که در آینده با مشکل خاصی مواجه نشویم.

مهدی ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات نیز در این جلسه آخرین وضعیت مناطق زلزله زده را تشریح کرد و از رسیدگی جمعیت هلال احمر به مصدومین این زلزله در مناطق صعب العبور گزارشی ارائه کرد.

در این جلسه معاونین جمعیت هلال احمر نیز با ارائه گزارش هایی، نقطه نظرات خود را در خصوص پیشبرد هر چه بهتر امور جمعیت هلال احمر عنوان کردند.

زلزله ای به قدرت ۵.۷ ریشتر صبح امروز(دوشنبه) در مرز استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و لرستان بوقوع پیوست تاکنون ۱۱ مصدوم در پی داشته است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha