رشد اقتصادی کرمانشاه برای سال آینده ۷.۵ درصد پیش‌بینی شده است

کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه گفت: امسال برای استان رشد اقتصادی ۱.۷ درصدی و برای سال آینده ۷.۵ درصدی پیش بینی شده که می‌بایست تمام برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی در این جهت حرکت کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «حبیب الله وفایی» روز دوشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان که در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، افزود: دولت رشد اقتصادی ۳.۵ درصدی برای سال جاری و هشت درصدی برای سال آینده از محل ۴.۵ درصد از رشد تولید و ۳.۵ درصد از محل رشد بهره وری پیش‌بینی کرده که باید محقق شود.

وی اظهار داشت: هدفگذاری میزان رشد اقتصادی استان‌ها به تفکیک حوزه‌های کشاورزی، خدمات و معدن اعلام شده است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمانشاه گفت: برای دستیابی به این اعداد، کارشناسی های بسیاری صورت گرفته و اگر منابع اعتباری تامین شود، رسیدن به رشد ۷.۵ درصدی برای استان در سال ۱۴۰۱ ممکن خواهد بود.  

وی در ادامه با اشاره به سفر احتمالی رییس جمهوری به کرمانشاه گفت: باید برنامه ها و پروژه هایی را برای این سفر آماده کنیم. پروژه های انتخاب شده (۲۳ پروژه) از طرح های مهم زیرساختی و اقتصادی مهم استان است.

وفایی اضافه کرد: اجرای زیرساخت پایانه‌های مرزی، بهسازی راه اصلی جوانرود، ثلاث باباجانی و شیخ صله، راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب شهر کرمانشاه، آبرسانی به شهر کرمانشاه از سد گاووشان، ایجاد زیرساخت شهرک های صنعتی، ایجاد زیرساخت شهرک های کشاورزی و تکمیل سدهای سفر مقام معظم رهبری از مهمترین پروژه‌های پیشنهادی استان برای سفر احتمالی رییس جمهوری است.

وی اظهار داشت: در سفر احتمالی ریس جمهوری به کرمانشاه وقت ارایه پروژه های متعدد و کوچک نیست و ما باید پروژه های کلیدی و مطرح استان را طرح کنیم.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر، ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha