ابراز ندامت نامزد رد صلاحیت شده عراق و تبری از رژیم صهیونیستی
حیدر الملا نامزد فهرست انتخاباتی التقدم

بغداد - ایرنا - نامزد برجسته فهرست انتخاباتی «التقدم» به رهبری «محمد الحلبوسی» در بغداد بعد از رد صلاحیت شدن به خاطر حمایت از روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، با ابراز ندامت، از این رژیم غاصب تبری جست.

به گزارش امروز (دوشنبه) ایرنا، «حیدر الملا» نامزد فهرست انتخاباتی التقدم اخیرا در یک نوار صوتی از روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی حمایت کرده بود و بر همین اساس، کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق شنبه گذشته در مصوبه‌ای، او را فاقد صلاحیت لازم برای نامزدی در انتخابات پارلمانی این کشور دانست.

رد صلاحیت این نامزد در طول ۱۷ سال گذشته از سقوط رژیم دیکتاتوری «صدام» تاکنون، امر نادری بوده و کمتر سابقه داشته است که کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق، یک نامزد را بعد از تایید اولیه، رد صلاحیت کند.

حیدر الملا با انتشار ویدئویی از خود در میان جمعی از اهالی منطقه «المنصور» در غرب بغداد، با ابراز تاسف از اتهامات وارده علیه او، به شدت از رژیم صهیونیستی تبری جسته است.

وی در این ویدئو که در شبکه‌های اجتماعی و خبری منتشر شده، گفته است: «هرگز خواهان عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نبوده، بلکه برخلاف برخی‌ها که این رژیم را به نام «اسراییل» خطاب می‌کنند، من همواره از آن به عنوان «رژیم غاصب» یاد کرده‌ام».

الملا همچنین در برخی از شبکه‌های تلویزیونی محلی عراق گفته است که اظهارات منتسب به او در خصوص عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی متعلق به ماه پنجم میلادی است و برخی از رقبای سیاسی، صحبت‌هایش را تقطیع کرده‌اند.

وی به طور ویژه «محمد الکربولی» از فهرست انتخاباتی «العزم» به رهبری «خمیس الخنجر» را متهم کرده است که در پی برش دادن فایل صوتی او بوده و آن را به کمیسیون عالی مستقل انتخابات داده است تا او را از رقابت انتخاباتی حذف کند.

به گفته او، الکربولی می‌دانست که رقیب سرسخت او در حوزه انتخابیه المنصور بغداد، حیدر الملا است برای همین درصدد حذف او با این بهانه بود.

دو فهرست انتخاباتی اهل سنت، التقدم (محمد الحلبوسی) و العزم (خمیس الخنجر) به شدت در این دوره بر سر کسب بیشترین آرای اهل سنت با هم رقابت می‌کنند که در پاره‌ای موارد به برهم زدن تجمعات انتخاباتی همدیگر شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha