۱۲ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۵
کد خبرنگار: 3140
کد خبر: 84493508
۰ نفر

برچسب‌ها

امسال هفت موقوفه در سقز ثبت شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره اوقاف و امور خیریه سقز با اشاره به اینکه ۳۹۳ موقوفه در سقز به ثبت رسیده است، گفت: امسال هفت موقوفه جدید در این شهرستان ثبت شد.

به گزارش ایرنا، جهاندار امجدی روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: وقف یکی از آموزه های دین اسلام، سنت رسول اکرم (ص) و نوعی ایثار و از خودگذشتگی و راهی پایدار و مطمئن برای جبران نیازهای جامعه و دستگیری از همنوع و کم کردن فاصله طبقاتی و برقراری عدالت اجتماعی است.

وی با بیان اینکه در شهرستان سقز ۳۹۳ موقوفه شامل پنج تکیه، ۳۵۰ مسجد و حسینیه و ۱۹ نقعه متبرکه به ثبت رسیده است، افزود: همچنین تعداد یک هزار و ۹۰۰ رقبه نیز در شهرستان سقز وجود دارد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه سقز با اشاره به اینکه ۷۰۰ نیت وقف در سقز وجود دارد، اضافه کرد: درآمد حاصل از موقوفات را صرف هزینه ها و مایحتاج، تعمیرات و احداث مساجد و خود موقوفه ها می کنیم.

امجدی به تربیت حافظان قران کریم اشاره کرد و گفت: ۵۰ نفر در این شهرستان حافظ قرآن شدند همچنین در طول یک سال گذشته ۲ مسابقه قرائت، ترتیل، اذان و تفسیر قرآن کریم برگزار کرده ایم.

وی کمک به فقرا و نیازمندان، ایتام و افراد بی سرپرست، دانش آموزان و دانشجویان، بیماران نیازمند و بیماران خاص، کمک به مساجد و اماکن مذهبی، کمک به ترویج فرهنگ قرآنی و کمک به جهیزیه افراد بی بصاعت را نیازهای امروزی جامعه به وقف جدید برشمرد.

وی از مردم خیر و نیکوکار سقز خواست تا اموال خود را وقف کنند و در این کار پسندیده گام بردارند تا با استفاده از این موقوفه ها بتوانیم بخشی از مشکلات جامعه را برطرف کنیم.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha