۱۲ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۸
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84493484
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از کردستان

سنندج - ایرنا - اعلام برنامه‌های روز جهانی و هفته ملی کودک، تبادل سند همکاری جوانان کردستان و کرمانشاه در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی، اعزام کاروان سلامت هلال احمر به بخش ننور بانه و تجلیل از برندگان مسابقه فرهنگی هفته دفاع مقدس، چند خبر کوتاه از کردستان است.

به گزارش ایرنا، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت: ویژه ‌برنامه‌های روز جهانی و هفته ملی کودک امسال این نهاد با شعار «حال ‌خوش ‌کودکی، رنگ خوش زندگی» برگزار می‌شود.

سهیلا شیخی با بیان‌ این‌ که ویژه‌ برنامه‌های هفته‌ ملی و روز جهانی کودک از ۱۶ تا ۲۲ مهرماه جاری برگزارمی‌شود، افزود: انتخاب شعار «حال‌ خوش‌ کودکی، رنگ خوش زندگی» گامی موثر برای ایجاد وحدت ‌رویه در پیش‌بینی و اجرای ویژه برنامه‌های حضوری و مجازی این ایام است.

وی، جلب‌نظر جامعه به اهمیت ‌دوران ‌کودکی و ویژگی ‌و خواسته‌های کودکان را از جمله اهداف این ویژه‌نامه‌ها دانست و ادامه داد: ارتقای سطح دانش و آگاهی فعالان حوزه‌ی کودک، هم‌گرایی و هم‌افزایی دستگاه‌های دست‌اندرکار این عرصه و معرفی کانون به جامعه از اولویت‌ها به ‌شمار می‌رود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان به روزشمار هفته‌ ملی کودک اشاره ‌کرد و «کودک، صلح، بازی و نشاط»، «کودک، باورهای دینی و معنویت»، «کودک، خانواده، آموزش و مهارت‌های زندگی»، «کودک، امنیت، بهداشت و سلامت جامعه»، «کودک، کتاب، هنر و ادبیات»، «کودک، هویت، میراث طبیعی و فرهنگی» و «کودک، رسانه و فناوری‌های نوین» را عناوین روزهای این هفته اعلام ‌کرد.

وی اضافه کرد: برنامه های هفته ملی کودک با هدف توجه افکار عمومی نسبت به اهمیت دوران کودکی، ویژگی‌ها، نیازها، و خواسته‌های کودکان امروز برگزار می شود.

تبادل سند همکاری جوانان کردستان و کرمانشاه در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی

تفاهم نامه همکاری مجامع جوانان کردستان و کرمانشاه با رویکرد استفاده از ظرفیت های ثبت جهانی هورامان در شهر هورامان تخت به امضاء رسید.

این تفاهم نامه با هدف استفاده از توانایی‌های علمی، فرهنگی، ارتباطی و ظرفیت‌های طرفین در جهت توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد در رابطه با توسعه گردشگری پایدار و حفاظت از میراث فرهنگی ۲ استان و با توجه ویژه به منظر فرهنگی هورامان منعقد شد.

حفاظت از محیط زیست و نقش آفرینی جوانان در مدیریت مقاصد گردشگری و همچنین اشتغالزایی جوانان در حوزه گردشگری و صنایع دستی از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.

مجامع جوانان دو استان کردستان و کرمانشاه متعهد شدند در راستای اجرای این تفاهم نامه در حوزه بسترسازی جهت مشارکت هدفمند جوانان در مدیریت مقاصد گردشگری با رویکرد منظر فرهنگی هورامان، انجام طرح های پژوهشی مشترک، ترغیب سرمایه گذاران به منظور مشارکت در توسعه زیرساخت های مقاصد تاریخی، صنایع دستی و گردشگری ورزشی، اجرای مشترک برنامه های آموزشی، آگاه سازی و توانمندسازی و برگزاری همایش ها و نمایشگاه های استانی و ملی و تبادل تجربیات، یافته ها و محصولات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی همکاری داشته باشند.

اعزام کاروان سلامت هلال احمر به روستای ننور بانه

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بانه گفت: کاروان سلامت جمعیت هلال احمر بانه با حضور در روستای ننور این شهرستان به ویزیت رایگان اهالی روستا و مراجعه‌کنندگان پرداخت.

اسماعیل رحیمی افزود: این برنامه به صورت داوطلبانه و با هدف ارائه خدمات رایگان پزشکی توسط یک تیم پزشکی متشکل از پزشک داوطلب، پرستار، ماما و دارو خانه سیار جمعیت هلال احمر در روستای ننور شهرستان بانه انجام شد.

وی اظهار داشت: به منظور ارائه خدمات شایسته و با توجه به حضور پزشک داوطلب کلیه داروهای تجویزی به صورت رایگان تحویل و همچنین آموزش های بهداشتی و توزیع مواد ضدعفونی انجام شد.

برندگان مسابقه فرهنگی هفته دفاع مقدس در اداره کل کار کردستان تجلیل شدند

مراسم تجلیل از برندگان مسابقه فرهنگی ویژه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، امروز با حضور مسوولان در سنندج برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در این مراسم گفت: حفظ تمامیت ارضی کشور و صیانت از آرمان‌های انقلاب، اقدام بزرگ و تاریخی بود که با ایثارگری خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، رزمندگان و بسیجیان جان بر کف برای همیشه در افکار عمومی ایرانیان ماندگار شد.

برهان صلواتی به ظرفیت بسیج در دوران های مختلف در حوزه‌های گوناگون اشاره کرد و افزود: حفظ تمامیت ارضی در دوران دفاع مقدس، عمران و آبادانی در دوران سازندگی و تلاش مضاعف در واکسیناسیون همگانی علیه ویروس کرونا از جمله ظرفیت‌های تحقق یافته در حوزه بسیج است.

وی در همین راستا خواستار بهره گیری مضاعف تر بسیج برای رونق و شکوفایی اقتصادی شد و خاطرنشان کرد: ورود بسیج به حوزه اقتصادی کشور، بی شک جهش اقتصادی و در نهایت پشتیبانی و مانع زدایی در تولید را فراهم می سازد.

در پایان این مراسم لوح تقدیر و هدایای نقدی با همکاری سازمان بسیج کارگری به چند نفر از برندگان مسابقه فرهنگی دفاع مقدس اهداء شد.

استان کردستان طبق سرشماری سال ۱۳۹۵، یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد که در ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۷ روستا زندگی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha