کیشیدا به عنوان نخست وزیر ژاپن انتخاب شد

تهران- ایرنا- «فومیو کیشیدا» روز دوشنبه از سوی پارلمان ژاپن به عنوان نخست وزیر جدید این کشور انتخاب شد و قول داد برای کنترل بیماری کووید -۱۹ و احیا اقتصاد ژاپن تلاش کند.

به گزارش ایرنا از کیودو، «کیشیدا» هفته گذشته رهبری حزب اصلی حاکم لیبرال دموکرات را بر عهده گرفت. ائتلاف تحت رهبری حزب لیبرال دموکرات کنترل هر دو مجلس پارلمان را در اختیار دارد.

کیشیدا وعده حمایت بیشتر از سیستم پزشکی و اقتصاد را داد او همچنین نگاهی فراتر از مرزها دارد.  رهبر حزب لیبرال دموکرات می گوید در حالی که از منافع ژاپن محافظت می کند، حضور جهانی این کشور را افزایش خواهد داد.

«ان اچ کی»، شبکه خبری ژاپن هم در گزارشی در باره پست های کلیدی کابینه کیشیدا نوشت: موتگی توشیمیتسو به عنوان وزیر خارجه ابقا می شود و کیشی نوبوئو نیز به عنوان وزیر دفاع باقی خواهد ماند.

بر اساس این گزارش، سوزوکی شون ایچی بعنوان وزیر دارایی برگزیده می شود و هاگی اودا کوایچی هم بعنوان وزیر اقتصاد، تجارت و صنایع انتخاب می شود.

گزارش می افزاید: ماتسونو هیروکازو بعنوان دبیر اول کابینه برگزیده خواهد شد که به عنوان سخنگوی ارشد دولت فعالیت می کند.

همچنین قرار است نخست وزیر جدید ژاپن به طور رسمی در مراسمی در کاخ شاهنشاهی معارفه  شود و عصر یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار می کند.

فومیو کیشیدا سیاستمدار ژاپنی و وزیر امور خارجه پیشین ژاپن است. او در آبان ۱۳۹۲ سفری به ایران داشت. کیشیدا ۶۴ سال دارد و از سال ۱۹۹۳ عضو مجلس نمایندگان ژاپن بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha