مراکز اهدای خون فردا در سراسر کشور فعال است

تهران -ایرنا - سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: همه مراکز اهدای خون سراسر کشور فردا (سه شنبه _ ۲۸ صفر) فعال خواهند بود و امیدواریم مردم عزیز بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند و برای اهدای خون به این مراکز مراجعه کنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان انتقال خون، دکتر بشیر حاجی بیگی افزود: در روزهای پیش رو و به علت تعطیلات ایام آخر ماه صفر، انتظار داریم مردم مهربان و نوعدوست ایران به فکر بیماران باشند و برای نجات جان بیماران در مراکز اهدای خون حاضر شوند.

سخنگوی سازمان انتقال خون ادامه داد: در حال حاضر استان های سیستان و بلوچستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان و تهران در شرایطی هستند که برای تامین ذخایر خون، نیاز به مشارکت و اهدای خون بیشتر مردم دارند و در استان های دیگر هم برای حفظ و تامین ذخایر خون، به حضور مردم نیاز است.

حاجی بیگی با اشاره به فروکش کردن موج پنجم شیوع کرونا و همچنین افزایش جراحی ها و میزان مصرف خون و فرآورده های آن، حضور مستمر مردم و جوانان را در جمع داوطلبان اهدای خون ضروری دانست و خاطر نشان کرد: امیدواریم در تعطیلات این هفته، مردم برای اهدای خون حضور و مشارکت بیشتری داشته باشند تا به امید خدا پاسخگوی نیازهای مراکز درمانی سراسر کشور به خون و فرآورده های آن باشیم.

وی تاکید کرد: زمان فعالیت مراکز اهدای خون سراسر کشور در تعطیلات ایام آخر ماه صفر، روی وبگاه سازمان انتقال خون به نشانی WWW.IBTO.IR برای دسترسی داوطلبان اهدای خون بارگزاری شده است.

به گزارش ایرنا، شیوع کرونا درجامعه میزان استقبال برای اهدای خون را کاهش داده است و از سویی نیاز به خون و فرآورده های خون همیشگی است و برخی از بیماران و مانند تالاسمی ها و همو فیلی ها از مصرف کنندگان همیشگی خون هستند و سوانح و تصادفات هم خبر نمی کند و نیاز به خون را افزایش  می دهد، مردم اطمینان داشته باشند که تمام پروتکل های بهداشتی و استانداردهای جهانی در مراکز اهدای خون رعایت می شود و مردم با اطمینان به این مراکز مراجعه کنند و دقت داشته باشند هر واحد خون اهدایی جان سه نفر را نجات می دهد.

۱۳۵۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha