مانور فاتحان خیبر هوشمندانه و بیانگر آمادگی نیروهای مسلح بود

تهران- ایرنا- عضو مجلس خبرگان رهبری، رزمایش فاتحان خیبر را اقدامی هوشمندانه ارزیابی کرد و گفت: این مانور نشان داد که نیروهای نظامی ما از آمادگی دفاعی لازم برخوردار هستند و اجازه کوچکترین تعرضی به منافع کشور را نخواهند داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جواد مجتهد شبستری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به اهمیت مقوله امنیت کشور گفت:‌ در روایات، سلامت و امنیت، دو نعمتی توصیف شده که همواره مورد غفلت قرار می‌گیرد.  در سطح ملی هم مساله امنیت برای یک کشور از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است. همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی اخیرا فرمودند همه فعالیت‌ها و اساس کار و پیشرفت کشور مرهون امنیت است و بدون امنیت سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری افزود: البته اگر بیگانگان امنیت کشوری را تامین کنند، این موضوع می تواند اسباب وابستگی آن کشور را فراهم کند. در واقع نشانه عجز و بی‌عرضگی حاکمان هر کشور محسوب می‌شود که بخواهند بیگانگان را مامور تامین امنیت خود کنند. به تعبیر زیبای رهبر انقلاب این وضعیت فاجعه مصیبت‌باری است. چون ممکن است این امر زمینه دخالت بیگانگان در همه امور کشور را فراهم کند.

مجتهدشبستری ادامه داد: مصیبتی بالاتر از این نیست که کشور وابسته باشد و استقلال و آزادی نداشته باشد و بیگانگان بخواهند برای آن کشور تصمیم بگیرند.اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند نباید ارتش‌های منطقه برای تامین امنیت خود به دیگران اجازه دخالت دهند منطق روشنی دارد . ارتش‌های کشورهای منطقه باید خودشان تامین امنیت کشور خود را تامین کنند.

وی درباره برگزاری رزمایش فاتحان خیبر در شمال غرب کشور، گفت: مانور هوشمندانه اخیر ارتش دارای پیام مهمی بود. این مانور نشان داد که نیروهای نظامی و دفاعی ما از آمادگی لازم برخوردار هستند و اجازه کوچکترین تعرضی را به منافع کشور نخواهند داد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اختلافات میان کشورهای دوست و همسایه قابل حل است، اضافه کرد: نباید پای بیگانگان و دشمنان به ویژه رژیم صهیونیستی به منطقه باز شود که همانا مشکلاتی که در برخی از کشورها می‌بینیم ناشی از حضور بیگانگان با ادعای تامین امنیت است.

به گزارش ایرنا، رزمایش «فاتحان خیبر» نیروی زمینی ارتش صبح جمعه نهم مهر با حضور تیپ‌های ۲۱۶ زرهی، ۳۱۶ زرهی، ۲۵ نیروی مخصوص (واکنش سریع)، گروه‌های ۱۱ توپخانه، پهپاد، جنگال، ۴۳۳ مهندسی رزمی و پشتیبانی بالگردهای هوانیروز، در شمال غرب کشورمان در محور پلدشت - جلفا واقع در جنوب منطقه راهبردی قفقاز، برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha