پیشی گرفتن واکسیناسیون کشورهایی آسیایی از آمریکا و اروپا

تهران- ایرنا- جدیدترین گزارشهای خبری از پیشی‌ گرفتن کشورهایی آسیایی از آمریکا و اروپا در زمینه واکسیناسیون علیه کرونا حکایت دارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری «آیریش نیوز»،  در حال حاضر کره جنوبی‌، ژاپن و مالزی از نظر شمار افراد واکسینه شده علیه کرونا از آمریکا جلوتر هستند.

همزمان با افزایش واکسیناسیون سر اسری در برابر کووید-۱۹ در آمریکا و اروپا، منطقه آسیا-اقیانوسیه  نیز که با افزایش شمار مبتلایان روبرو شده بود بر سرعت واکسیناسیون افزوده است.

با افزایش شمار افراد واکسینه شده در منطقه آسیا-اقیانوسیه، امیدها برای بازگشت زندگی به حالت عادی در کشورهایی که با قرنطینه های مکرر و محدودیت های طاقت فرسا روبرو شده بودند، افزایش یافته است.

نگاهی به شمار افراد واکسینه شده در کره جنوبی، ژاپن و مالزی نشان می‌دهد این کشورها به ازای هر ۱۰۰ نفر از آمریکا جلوتر رفته‌اند. این در حالیست که چنین دستاوردی در فصل بهار دور از ذهن به نظر می‌رسید.

گفتنی است به رغم شیوع ویروس دلتا در آسیا، سرعت واکسیناسیون سبب شده است از شدت مهلک بودن این سویه جدید در منطقه آسیا-اقیانوسیه کاسته شود.

به گفته پزشکان در کره جنوبی؛ واکسیناسیون سراسری سبب شده است افراد مبتلا در بیمارستانها بتوانند هرچه سریعتر به زندگی عادی باز گردند.

بنابر داده های جمع آوری شده توسط آژانس کنترل و پیشگیری در کره جنوبی در بازه زمانی ماه مه تا اوت حدود ۰.۶ درصد از افرادی که کاملاً واکسینه شده بودند به کرونا مبتلا شدند و از این تعداد حدود ۰.۱ درصد فوت کردند.

آمارهای نشان می‌دهد به دنبال افزایش واکسیناسیون در ژاپن، شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به نصف کاهش یافته است و به حدود  ۱۰۰۰ نفر در روز رسیده است.

همچنین تاثیرات واکسیناسیون سبب شده است شمار افرادی که به سبب شدت وخامت کرونا در بیمارستانهای ژاپن بستری می‌شوند، از رقم ۲۳۰ هزار تن در ماه اوت به  ۳۱ هزار نفر در حال حاضر برسد.

 از دیگر سو، اگرچه شمار مبتلایان به کرونا در آسیا به لطف واکسیناسیون با کاهش روبرو شده است، اما نگرانی‌ها در خصوص این بیماری همچنان وجود دارد.

از آنجائیکه اکثر کشورهای آسیایی تولید کننده واکسن کرونا نیستند، نگرانی در خصوص تامین دوز سوم (بوستر) کرونا همچنان به قوت خود باقی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha