معاون بنیاد مسکن: یک هزار و ۸۰۹ واحد مسکونی به محرومان ایلام واگذار شد

ایلام- ایرنا - معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن ایلام گفت: از مجموع واحدهای مسکونی سهمیه مسکن محرومان در این استان تاکنون یک هزار و ۸۰۹ واحد واگذار شده است.

رضا اسماعیلی روز دوشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز ایلام اظهار داشت:‌ تاکنون پرونده ۲ هزار واحد سهمیه مسکن ‌محرومان به بانک های عامل استان معرفی شده که از این تعداد یک هزار و ۹۴۸ مورد عقد قرارداد شده است.

وی با اشاره به وضعیت پیشرفت فیزیکی احداث این واحدها در استان افزود: عملیات پی کنی ۲ هزار واحد انجام و ۲ هزار واحد نیز به مرحله اجرای فنداسیون رسیده است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن ایلام یادآور شد: یک هزار و ۹۳۶ واحد نیز در مرحله دیوارچینی قرار دارد.

اسماعیلی با اشاره به وضعیت پرداخت تسهیلات تاکید کرد: اعتبار مصوب تسهیلات هزار میلیارد ریال است که تاکنون نزدیک به ۹۵ میلیارد و ۹۷۵ میلیون ریال از این میزان تسهیلات پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: میزان اعتبار تسهیلات بلاعوض نیز ۶۰۰ میلیارد ریال است که تاکنون بیش از ۵۳۵ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام با اشاره به طرح ویژه مسکن روستایی در استان هم گفت: سهمیه احداث مسکن روستایی طرح ویژه در سال ۱۴۰۰ نیز به مانند طرح مسکن ‌محرومان ۲ هزار واحد بوده که برای هر واحد یک میلیارد ریال با سود پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله در نظر گرفته شده است. 

اسماعیلی، میزان تسهیلات ابلاغی در اجرای طرح مسکن‌ ویژه محرومان تاکنون را ۲ هزار میلیارد ریال بیان کرد و افزود: تاکنون سهمیه بانک تجارت ۱۱۸، بانک‌ سپه ۲۰۱، رفا ۹۷، میکن ۹۵، ملت ۷۵، صادرات ۶۹، ملی ۵۹ بانک درصد انجام شده است.

به گزارش ایرنا، بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، جمعیت استان ایلام ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر معادل ۷۳ صدم درصد جمعیت کل کشور است و رتبه آخر میزان جمعیت را در میان استان‌ها دارد.

استان ایلام دارای ۶۰۷ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۸۲ هزار نفر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha