بذرپاش: وزارت خارجه روادید را با کشورهای طرف تجاری لغو کند

تهران - ایرنا - رییس دیوان محاسبات در نامه‌ای به وزیر خارجه خواستار لغو روادید با کشورهای طرف تجاری، تنظیم توافقات صدور روادید تجاری بلندمدت و پرتردد برای تسهیل مسیر تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، مهرداد بذرپاش در نامه‌ای به حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه با اشاره به ظرفیت‌های روابط خارجی و نمایندگی‌های سیاسی کشور در خارج جهت تحقق اهداف مرتبط با تولید، بر حمایت این وزارتخانه از تولیدکنندگان داخلی و سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانیان خارج از کشور، تاکید کرد.

رییس دیوان محاسبات لغو روادید با کشورهای طرف تجاری، تنظیم توافقات صدور روادید تجاری بلندمدت و پرتردد را از جمله مواردی دانست که مسیر را برای تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران تسهیل می‌کند.

وی در این نامه از حسین امیرعبداللهیان درخواست کرده پروژه‌های توسعه پیوندهای راهبردی و گسترش همکاری‌ و مشارکت با کشورها، تنوع‌بخشی پیوندهای اقتصادی با کشورها به ویژه با کشورهای منطقه، استفاده از ابزار دیپلماسی در جهت حمایت از هدف‌های اقتصادی، استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای، رصد برنامه‌های تحریم و افزایش هزینه برای دشمن، مدیریت مخاطرات اقتصادی از طریق تهیه طرح‌های واکنش هوشمند، فعال، سریع و به هنگام در برابر مخاطرات و اختلال‌های داخلی و خارجی را به صورت ویژه مورد پیگیری قرار دهد.

بذرپاش در این نامه یادآور شده است مبنای رسیدگی دیوان محاسبات در حوزه‌های مالی و رعایت و عملکرد، مفاد مذکور و اجرای قوانین و اسناد بالادستی، ارتقای شفافیت، مبارزه با فساد و حذف قوانین مزاحم خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha