پالایشگاه گاز ایلام ۳۷ هزار و ۹۲۹ مگاوات برق به شبکه سراسری تزریق کرد

ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: نیروگاه پالایشگاه گاز این استان از ابتدای سال جاری تاکنون با هدف یاری رساندن به تامین برق مورد نیازکشور و در راستای مسئولیت های اجتماعی ۳۷ هزار و ۹۲۹ مگاوات ساعت برق به شبکه سراسری تزریق کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت پالایشگاه گاز ایلام، روح الله نوریان با بیان اینکه با پایان دوره تابستان و پیک بار شبکه تحویل انرژی الکتریکی به شبکه سراسری در چند روز گذشته این موضوع متوقف شده است، اظهار داشت: پالایشگاه گاز ایلام در سال ۹۸ مقدار ۲۷ هزارو ۵۷۸ مگاوات ساعت، در سال گذشته ۲۲ هزارو ۴۵۴ مگاوات ساعت و در سال جاری نیز ۳۷ هزارو ۹۲۹ مگاوات ساعت برق به شبکه سراسری تزریق کرده است.

وی با اشاره به اینکه پالایشگاه گاز ایلام به منظور جلوگیری از خاموشی های استان و در راستای مسئولیت های اجتماعی در طول ۵ سال گذشته برق به شبکه سراسری تزریق کرده است، اظهار داشت: نیروگاه پالایشگاه گاز ایلام بازویی توانا برای کمک به تامین برق شبکه غرب کشور است، در فصل تابستان امسال نیز برای جلوگیری از خاموشی‌ها، به شرکت مدیریت شبکه برق ایران کمک کرده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام تاکید کرد: انرژی تحویلی به شبکه در شش ماهه اول امسال  ۶۹ درصد نسبت به شش ماهه اول سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، شرکت پالایش گاز ایلام به منظور تامین گاز مصرفی استان ایلام و استان‌های غربی کشور و همچنین تامین خوراک پتروشیمی ایلام و تقویت فشار گاز غرب کشور در ۲۵ کیلومتری شمال غرب شهرستان ایلام و ۱۲ کیلومتری غرب بخش چوار به دست متخصصان جوان ایرانی راه‌اندازی شده است.

ظرفیت اسمی پالایشگاه گاز ایلام ۶.۸ میلیون متر مکعب در روز است که خوراک آن از مخزن گازی تنگ بیجار واقع در استان ایلام به فاصله ۴۰ کیلومتری پالایشگاه تامین می شود.

طی ۱۲ سال گذشته از زمان راه اندازی پالایشگاه ایلام تاکنون بطور کلی فروش  ال.پی.جی خام نزدیک به ۸۵ هزار تن بوده که ۷۵ هزار تن آن در سه سال اخیر تولید شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha