۳۷ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری در سمنان صادر شد

سمنان- ایرنا- رییس اداره نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل استاندارد استان سمنان گفت: ۳۷ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری برای فرآورده‌های واحدهای تولیدی استان نیمه نخست سال ۱۴۰۰ صادر شد.

سیده ربابه عمادی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: علامت استاندارد ایران نشانگر تعهد تولیدکننده یا ارائه‌کننده خدمت به رعایت ضوابط و دستورالعمل‌ها و استمرار انطباق مشخصات کالا با استانداردهای ملی و همچنین اطمینان خاطر در مصرف کننده است.
وی ادامه داد: پروانه‌ کاربرد علامت استاندارد صادر شده در استان سمنان از ابتدای فروردین تا پایان شهریور ۱۴۰۰ در زمینه‌های مختلف مانند صنایع ساختمانی و معدنی، برق و الکترونیک، شیمیایی، غذایی و کشاورزی و مکانیک و فلز شناسی بود.
رییس اداره نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل استاندارد استان سمنان اضافه کرد: استانداردسازی محصولات نقشی مهم در توسعه و شکوفایی اقتصاد دارد و هر قدر در زمینه استانداردسازی محصولات و خدمات در جامعه تلاش و کوشش شود، بیشتر می‌توان زمینه رشد اقتصادی را در کشور فراهم کرد.
وی بیان کرد: بر اساس برنامه ابلاغ شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران، صدور ۱۰۰ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری بر عهده اداره کل استاندارد استان سمنان است که در زمان حاضر ۳۷ درصد تعهد محقق شد.
عمادی تصریح کرد: نیمه نخست امسال ۲۷ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری ابطال، ۱۲۷ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی تمدید و پنج فقره پروانه اجباری تعلیق شد.
رییس اداره نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل استاندارد استان سمنان تاکید کرد: رعایت استانداردها کشور را به مسیر پیشرفت و توسعه سوق می‌دهد و ضرورت دارد توجه به این مساله از سوی تمام افراد به ویژه واحدهای تولیدی و خدماتی همواره مورد توجه باشد.
به گزارش ایرنا، هموطنان می‌توانند برای اطمینان از استانداردبودن کالاهای تولیدی، بارکد زیر علامت استاندارد روی کالا را به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ پیامک کنند و تمام اطلاعات در رابطه با کالا در جواب پیامک اطلاع رسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha