۱۳ مهر ۱۴۰۰،‏ ۶:۵۹
کد خبرنگار: 1226
کد خبر: 84492713
۱ نفر

برچسب‌ها

۵۶۹ پرونده زلزله‌زدگان خراسان شمالی به بانک معرفی شد

بجنورد-ایرنا- معاون مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: تاکنون ۵۶۹ فقره پرونده بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده از زلزله امسال به بانک های عامل معرفی شده و پرداخت تسهیلات در حال انجام است.

صادق رمضان زاده روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۱۵۸ فقره پرونده در گرمه و ۳۷۱ فقره در جاجرم و ۴۰ فقره در مانه و سملقان به بانک ها معرفی شده و از شهرستان فاروج هنوز پرونده ای به بانک های عامل معرفی نشده است.

معاون مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در شهرستان های جاجرم گرمه و مانه و سملقان ۴۳۰ فقره پرونده منجر به عقد قرارداد با بانک ها شده است. 

وی اظهار داشت: اکنون در این سه شهرستان ۳۸۵ واحد در مرحله پی کنی، ۳۲۸ واحد در مرحله فنداسیون، ۲۴۴ واحد  در مرحله ستون و ۸۴ واحد در مرحله سقف است.

معاون اداره کل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی با اشاره به خسارت زلزله به ۱۱۷ واحد مسکونی در روستاهای فاروج گفت: پرداخت تسهیلات بازسازی به این روستاییان باید در نشست هیات دولت مصوب شود.

خسارت زلزله به هزار و ۳۰۲ واحد مسکونی

بر اساس اعلام  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی، زلزله بهار امسال به هزار و ۳۰۲ واحد مسکونی در روستاها و شهرهای سه شهرستان گرمه، جاجرم و مانه و سملقان خسارت وارد کرد.  

در این حادثه یکهزار و ۲۴۵ واحد مسکونی در روستاها و شهرها نیاز به بازسازی و ۵۷ واحد نیاز به تعمیر پیدا کرد. این حادثه سبب شد تا ۲۵۲ واحد در روستاهای گرمه، ۶۷۹ واحد در روستاهای جاجرم و ۹۸ واحد در روستاهای مانه و سملقان نیاز به تخریب و بازسازی پیدا کند.

بر این اساس در مجموع یکهزار و ۲۹ واحد مسکونی نقاط روستایی استان نیاز به بازسازی دارد اما در عمل تعداد تسهیلات مصوب بیش از ۴۵۰ فقره کمتر از این رقم است.

در نقاط شهری جاجرم هم ۱۷۱ واحد و در شهر گرمه ۴۵ واحد و در مجموع ۲۱۶ واحد مسکونی شهری نیاز به بازسازی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha