افتتاح بزرگترین مرکز واکسیناسیون خودرویی درپادگان ۰۶ نیروی زمینی ارتش

تهران- ایرنا- مرکز واکسیناسیون خودرویی در پادگان ۰۶ نیروی زمینی ارتش بعنوان بزرگترین مرکز واکسیناسیون خودرویی در محله پاسداران تهران افتتاح شد.

به گزارش یک شنبه ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در آئین افتتاح این مرکز واکسیناسیون خودرویی که با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش برگزار شد،  ضمن ابراز امیدواری نسبت به کاهش نرخ مرگ و میر در صورت بروز موج جدیدی از بیماری به کمک افزایش نرخ ایمنی جمعی با واکسیناسیون، عنوان کرد: 

زیرساخت های مراجعه عموم به گونه ای باید فراهم شود تا با حداقل زمان، حداکثر کارایی و سهولت در مسیر تکمیل این فرآیند گام برداریم.

وی با بیان اینکه  دسترسی و توان مالی، دو مولفه مهم و تاثیرگذار در میزان بهره مندی مردم از خدمات نظام بهداشت و درمان است، گفت: در موضوع واکسیناسیون به هر دو مولفه توجه شده است، به ویژه با راه اندازی پایگاه های تجمیعی. دستگاه های مختلف در کشور در کنار سیستم بهداشت و درمان تمام لجستیک دانشی، تکنیکی، علمی، فنی و پشتیبانی خود را در بخش های مختلف به کار گرفتند و این تجربه موفقی در مدیریت بحران محسوب می شود که البته همکاری های برون بخشی از همان ابتدا شکل گرفت و در زمینه واکسیناسیون هم به اوج خود رسید.

زالی از نشان دار کردن این مرکز برای تکمیل فرآیند واکسیناسیون دانش آموزان خبر داد و اظهار کرد: این مجموعه آمادگی ایجاد سایت و ارایه خدمت اختصاصی به دانش آموزان را دارد.

وی عنوان کرد: در آینده ای نزدیک ظرفیت ارایه خدمات به صورت شبانه روزی در این مرکز وجود خواهد داشت.

وی تصریح کرد: تعداد پایگاه های استان تهران با احتساب مجموع مراکز بهداشتی محله محور و مراکز برونسپاری بهداشتی به بالای هزار مرکز رسیده و رو به افزایش است. همچنین تا امروز در پایتخت ۱۰میلیون و ۵۰۰ هزار واکسن تزریق شده که حدود ۳ میلیون نفر هر دو دوز را دریافت کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha