ارشادی: ارزشهای دفاع مقدس نشانه قدرت نرم ایران در مواجهه با تهدیدهاست

نیویورک – ایرنا – زهرا ارشادی سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل اظهار داشت: ارزش های دفاع مقدس، بخشی از هویت اجتماعی ـ دینی و اخلاقی، روحیه مستحکم دشمن ستیزی و نشانه قدرت نرم ملت ایران در مواجهه با تهدیدها و متجاوزان است.

 به گزارش ایرنا، این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در  همایش برنامه "مهربانو مقاوم " در تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگر که بصورت مجازی حضور یافته بود، با  تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت که این هفته یادآور رشادت ها، جانفشانی ها و حماسه های عزت آفرین دلاور مردان و زنان میهن اسلامی است.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران براساس دیدگاههای امام راحل (ره)  و با تاسی از تعالیم اسلام زمینه رشد و بروز قابلیت ها و توانایی‌های زنان را بیش از پیش فراهم آورد.

ارشادی گفت: زنان ایران به واسطه تحولات فکری و ارزشی مهمی که در پرتو انقلاب اسلامی در آنها به وجود آمد، به رشد و شکوفایی دست یافتند و پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره شاهد حضور آنان در عرصه‌ها و گذرگاه‌های مختلف بوده‌ایم. یکی از این عرصه‌ها نقش‌آفرینی موثر، مستمر، مستقیم و غیرمستقیم زنان در دوران دفاع مقدس بود.

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل اظهار داشت: زنان کشورمان در برهه‌های مختلف تاریخ انقلاب اسلامی به‌ویژه در دوران دفاع مقدس به‌خوبی از عهده رسالت و نقش‌آفرینی خود به‌عنوان مبارز، حمایتگر، راوی و مشوق جهت حضور حداکثری در عرصه های مختلف برآمده‌اند.
وی اضافه کرد:  زنان ایران با یادآوری رفتار و سیره حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) و دیگر زنان قهرمان صدر اسلام، به وظیفه دینی و انسانی خویش در طول دفاع مقدس عمل ‌کردندو  شاید اگر صبوری و عزم و همت و ایثارگری و کمک‌رسانی آنها نبود، چنین مقاومت پیروزمندانه ای در آن دوران شکل نمی‌گرفت.

 این دیپلمات جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: شهادت، فنا شدن انسان برای نیل به سرچشمه نور و نزدیک شدن به هستی مطلق است. شهادت، عشق به وصال محبوب و معشوق در زیباترین شکل است. شهید آگاهانه و برای رسیدن به هدف مقدس و به تعبیر قرآن "فی سبیل الله" این راه را انتخاب می کند. یعنی شهید در راهی به شهادت می رسد که هر دو ارزش آگاهانه و فی سبیل الله را توامان داراست و چنین مرگی است که به تعبیر پیامبر(ص) شریفترین و بالاترین نوع مردن است و به تعبیر حضرت علی(ع) گرامی ترین نوع مردن است.

وی با بیان اینکه حفظ ارزش هایی چون شهید و شهادت از مواردی است که باید به گونه درست و منطقی به آن ارج نهاده شود، گفت:  اگر ارزش‌های دفاع مقدس به نسل‌های آینده به‌درستی و با دقت منتقل نشوند؛ قطعاً بسیاری از آنها از یادها خواهند رفت. این ارزش‌ها درواقع بخشی از هویت اجتماعی ـ دینی و اخلاقی و روحیه مستحکم دشمن ستیزی و نشانه قدرت نرم ملت ایران در مواجهه با تهدیدها و متجاوزان است.

ارشادی که عضو هسته  جمعیت " پیام بشارت" است، افزود: از این رو جمعیت دختران شهدا در قالب سازمان مردم نهاد با عنوان پیام بشارت به عنوان تشکلی غیرانتفاعی، مردمی و غیردولتی در راستای جهاد تبیینی و تقویت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در عرصه های ملی، منطقه ای و بین المللی از سال ۱۳۹۷تشکیل شد تا دیدگاههای امام راحل و مقام معظم رهبری را چراغ راه خود قرار داده و درمیدان عمل به گسترش فرهنگ ایثار و شهادت اقدام کنند و به دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی بپردازند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha