امام جمعه کرمان: تشیع قوی ترین دیدگاه را نسبت به آینده جهان دارد

کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: اعتقاد ما بر این است تشیع از همه قوی تر آینده جهان را ترسیم کرده و برنامه او برای رسیدن به آن، امری مدون و حساب شده است که منطق، فداکاری و ایثار را تا شهادت در دستور کار قرار داده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی روز یکشنبه در دومین نشست شورای سیاست گذاری فعالیت های مهدوی و رونمایی از پوستر جشنواره "سبک زندگی مهدوی" در کرمان با بیان اینکه خط سرخ شهادت و امید به آینده جهان و منجی را دو مقوله ارزشمند انسان ساز در مکتب اهل بیت (ع) است افزود: جایگاه این شورا راهبردی است و برای هدف گذاری استان برنامه ریزی می شود.

وی با بیان اینکه در ایدئولوژی و نگاه اعتقادی، منطقی ترین نگاه را تشیع در زندگی دنیا دارد تصریح کرد: اوج قله امید و هدف برای هر فرهیخته ای که امیدوار باشد، حکومت حضرت ولی عصر(عج) است که قصد عرضه و به تصویر کشیدن بهترین و ناب ترین حاکمیت را در دنیا دارد.

امام جمعه کرمان ادامه داد: این نگاه در اعتقادات دیگر با این صراحت و گستردگی که همه ابعاد آن مشخص باشد وجود ندارد گرچه آینده جهان اختصاص به ما ندارد و خیلی ها در کنار ما قرار می گیرند.

وی ادامه داد: بیش از ۶۰ مذهب و دین قائل به وجود منجی در آینده جهان است اما با این ریزه کاری ها که مسئله را از ابتدا تا انتها ترسیم کنند، اینگونه که ما مدعی هستیم وجود ندارد.

۱۰ بهمن آخرین مهلت ارسال اثر به نخستین جشنواره "خانواده و سبک زندگی مهدوی" است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیر با اشاره به رونمایی از پوستر و فراخوان جشنواره "خانواده و سبک زندگی مهدوی" گفت: آخرین مهلت شرکت در جشنواره ۱۰ بهمن ماه سال جاری است.

محمدرضا علیزاده با اشاره به گزارش جشنواره عید تا عید گفت: قرار شد به مناسبت واقع شدن دو نیمه شعبان در سال جاری، جشنواره ای برگزار کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اظهار داشت: ایده اولیه این بود چهار بخش را در چهار فصل سال در حوزه های فرهنگی، هنری و رسانه ای کار کنیم اما منابع لازم تامین نشد.
وی گفت: فراخوان این جشنواره در رشته های عکس، خوشنویسی، دلنوشته، پوستر و مقاله رونمایی شد.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha