عضو خبرگان رهبری:کرونا اشتیاق مردم برای شرکت در همایش اربعین را نکاست

مشهد- ایرنا- عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت: امسال با وجود شیوع کرونا حدود هفت میلیون نفر در اجتماع عظیم اربعین شرکت کردند و این بیماری از اشتیاق مشتاقان اهل بیت(ع)برای حضور در این همایش کم نکرد.

آیت الله سید احمد خاتمی روز یکشنبه در ویژه برنامه سالروز رحلت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا(ع) در آستان مقدس خواجه اباصلت مشهد افزود: در طول تاریخ افراد زیادی برای امام حسین (ع) عزاداری کرده اند و در سالهای اخیر نیز اجتماع عظیمی از مسلمانان و غیر مسلمانان طی اربعین در کربلا شکل گرفت به گونه ای که قبل از شیوع کرونا بیش از ۲۰ میلیون نفر در اربعین "لبیک یا حسین" می گفتند.

وی ادامه داد: ما هر چه داریم از اهل بیت (ع) داریم و می توان با زیارت و توسل خود را بیمه اهل بیت (ع) کرد در برخی از روایات ۷۰ حج، در برخی هزار حج و عمره و در برخی ۷۰ هزار حج و عمره پاداش زیارت امام رضا (ع) قرار داده شده است.

امام جمعه موقت تهران گفت: طی مدت ۵۰ سال طلبگی تجربه های زیادی در حضور اساتید برجسته کسب کرده ام و از تجربیات قطعی این ۵۰ سال این است که در این عرصه اگر کسی بخواهد موفق باشد باید اهل توسل باشد و در زیر سایه اهل (ع) قرار گیرد و از آنها تبعیت کند در غیر این صورت دچار گمراهی خواهد شد. 

آیت الله خاتمی به اساتید برجسته ای چون مرحوم امام راحل (ره) مرحوم مرعشی، شیخ عبدالکریم حائری یزدی و میرزای شیرازی اشاره و بیان کرد: همه این اساتید نسبت به اهل بیت به ویژه امام حسین (ع) ارادت ویژه ای داشته اند و برای زنده نگه داشتن یاد حماسه عاشورا از هیچ تلاشی دریغ نکرده اند.

وی ادامه داد: امام راحل (ره) نزدیک محرم با گریه های خود، مردم را به استقبال محرم می برد و مرحوم میرزای شیرازی وقتی دید امامین در سامرا غریب هستند حوزه علمیه را به سامرا منتقل کرد و در ایام محرم دسته عزاداری را راه اندازی کرد و خود به عنوان سردسته عزاداران و علما و مراجع تقلید به عنوان سینه زن و شیخ عبدالکریم حائری به عنوان نوحه خوان این دسته های عزاداری شدند.

پس فردا سه شنبه مصادف با ۲۸ صفر سالروز رحلت حضرت رسول اکرم (ص) شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) و روز پنجشنبه این هفته مصادف با سی ام ماه صفر سال ۱۴۴۳ هجری قمری سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha