۱۱ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۴۴
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84492537
۰ نفر

برچسب‌ها

بورل: امیدواریم گفت وگوهای هسته ای ایران "به زودی" از سرگرفته شود

تهران – ایرنا – جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که امروز(یکشنبه) به ریاض سفر کرده است، در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان ابراز امیدواری کرد که گفت و گوهای برجامی میان ایران و گروه ۱+۴ در وین "به زودی" از سر گرفته شود.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، بورل گفت که در سفر به ریاض، با مقامات عربستان درباره موضوعاتی از جمله مسئله هسته ای ایران، افغانستان و یمن گفت و گو کرده است.

بورل گفت که در دیدار با مقامات سعودی، آنها را در جریان افق های پیش رو در زمینه از سر گیری مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه 1+4 قرار داده است.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شب گذشته در یک گفت و گوی تلویزیونی با بیان اینکه مذاکرات به زودی انجام می شود گفت: اصل اینکه مذاکرات در وین بوده و فرمت وین را می‌خواهیم ادامه دهیم روی این اتفاق نظر وجود دارد. در حال نهایی کردن ترکیب تیم هستیم وزارت خارجه مذاکره را دنبال خواهد کرد و مذاکرات در چارچوب معاونت سیاسی وزارت خارجه دنبال خواهد شد و طرف‌های مذاکراتی و توافقی که انجام می‌شود در سطح وزرای خارجه کشورهای مذاکره کننده تایید و جمع بندی نهایی خواهد شد. اما وزارت خارجه در چارچوب نهادهای بالادستی نظام وظیفه ذاتی مذاکراتی را انجام خواهد داد.

وی در بخشی از این گفت و گو اظهار داشت: در نیویورک به گوترش دبیرکل سازمان ملل و جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفتم به جای این‌که اینقدر به ما فشار بیاورید. از زمانی که برجام توافق شد تا امروز در نیویورک دائم مصاحبه می‌کنید یک بار می‌گویید اینستکس و ... و هیچ کار موثری انجام ندادید و به زودی از نظر شما یعنی پنج سال و نیم و شما در این فاصله سیاست‌هایتان را تنظیم کنید.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha