صدور احکام پابند الکترونیکی در آذربایجان شرقی ۲ برابر شد

تبریز-ایرنا- رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: حجم صدور احکام مربوط به اجرای پابند الکترونیکی از ابتدای امسال تاکنون در استان نسبت به مدت مشابه پارسال ۲ برابر شده است.

موسی خلیل اللهی روز یکشنبه در جلسه ویژه موضوع بهره مندی زندانیان از پابند الکترونیکی، اظهار داشت: با توجه به وجود دستگاه های پابند الکترونیکی در زندان های استان و فراهم بودن بهره مندی از این ظرفیت قانونی، مقرر شد در صورت داشتن شرایط لازم اقدام های قانونی برای بهره مندی هرچه بیشتر از این ظرفیت قانونی انجام شود.

وی گفت: در راستای اجرای مصوبات کارگروه کاهش جمعیت کیفری زندان های آذربایجان شرقی صدور احکام اجرای پابند الکترونیکی از ابتدای سال جاری نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

خلیل اللهی اضافه کرد: از اول امسال تاکنون بیش از ۱۲۶ مورد حکم پابند الکترونیکی برای زندانیان استان صادر شده که دستور اجرای ۲۰ مورد از این تعداد در نتیجه بازدیدهای همکاران قضایی از زندان های استان صادر شده است.

وی همچنین از انجام تعداد سه هزار و ۶۷۸ مورد دادرسی الکترونیکی در زندان های آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: دادرسی الکترونیکی در جهت سیاست های تحولی در قوه قضائیه برای پیشگیری از اطاله دادرسی، تسریع در روند رسیدگی به پرونده ها و تکریم ارباب رجوع اجرا می شود.

خلیل اللهی افزود: دادرسی الکترونیک بر بستر ویدئوکنفرانس در زندان های استان در راستای تکریم ارباب رجوع و کاهش مراجعات به دستگاه قضایی و تسریع در اجرای امور در حال اجرا  است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha