۱۱ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۳۱
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84492463
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۲ کلاس جدید به فضاهای آموزشی تایباد افزوده شد

مشهد- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش تایباد گفت: هشت طرح آموزشی شامل ۴۲ کلاس درس با هزینه ۱۴۰ میلیارد ریال در این شهرستان واقع در شرق خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید.

احمد برزخی فریمانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هزینه ساخت این هشت طرح آموزشی با مشارکت خیران و کمک های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تامین شده است.

وی اضافه کرد: این تعداد طرح آموزشی در روستاهای بخش مرکزی و میان ولایت شهرستان تایباد به بهره برداری رسیده و در چرخه آموزش دانش آموزان قرار گرفته است.

مدیر آموزش و پرورش تایباد گفت:در حال حاضر ۱۲ فضای آموزشی دیگر در سطح این شهرستان در حال ساخت است که بین ۲۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

برزخی فریمانی افزود: تعداد دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی در تایباد نزدیک به ۳۰ هزار نفر است که در سال تحصیلی جدید شمار دانش آموزان ابتدایی بدو ورود به مدرسه در این شهرستان نسبت به سال تحصیلی گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

وی به ساخت استخر دانش‌آموزی تایباد به عنوان یکی از مهمترین طرحهای نیمه‌تمام آموزش و پرورش این شهرستان اشاره کرد و افزود: اجرای این طرح با گذشت ۹ سال از آغاز ساخت آن همچنان پایان نیافته است.

مدیر آموزش و پرورش تایباد به تزریق واکسن کرونای معلمان شهرستان تایباد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۸۰ درصد معلمان این شهرستان مرحله اول تزریق واکسن کرونا و ۳۰ درصد فرهنگیان مرحله دوم را دریافت کرده اند.

برزخی افزود: این شهرستان به لحاظ شمار دانش آموزان عشایر در سطح استان خراسان رضوی با ۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموز رتبه نخست را دارد که همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، کلاسهای درس عشایری کمتر از ۱۵ نفر در مناطق عشایری این شهرستان آغاز شده است.

۲ هزار و ۲۰۰ معلم، کار تعلیم و تربیت حدود ۳۰ هزار دانش‌آموز را در بیش از ۲۰۶ مدرسه شهرستان تایباد بر عهده دارند.

مرکز شهرستان ۱۳۸ هزار نفری تایباد در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است و این شهرستان از سمت شرق هم مرز با کشور افغانستان است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha