امام جمعه بجنورد: شناساندن مهدویت به جامعه تکلیف شرعی است

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه فهم و شناخت امام عصر (عج) و شناساندن مهدویت به جامعه تکلیف شرعی همگانی است، گفت: این رسالت مهم نیاز به تبیین و تلاش مستمر به‌ویژه از سوی نخبگان جامعه دارد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد، حجت‌الاسلام رضا نوری در نشست شورای سیاست‌گذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان اظهار داشت: شناخت به معنای اعتراف به مقامات معنوی و معرفتی امام زمان از جمله توانایی شفا، شفاعت است و فهماندن این مقامات به جامعه نیاز به تبیین و تلاش مستمر به‌ویژه از سوی نخبگان اجتماع دارد.

وی افزود: بر این اساس همه ما در وهله نخست به‌عنوان فرد حقیقی مکلف به شناخت امام عصر (عج) بوده و در مرحله بعد به‌ عنوان شخص حقوقی مکلف به شناساندن امام به جامعه هستیم.

امام جمعه بجنورد در ادامه با اشاره به اینکه در نظام اسلامی مشروعیت همه ساختارها و نهادهای حکومت از قِبَل امام زمان (عج) است، تصریح کرد: مشروعیت نظام جمهوری اسلامی و ساختارهای سیاسی و اداری موجود در آن به ولی‌فقیه برمی‌گردد و مشروعیت ولی‌فقیه نیز به امام زمان (عج) بازمی‌گردد؛ زیرا امام عصر (عج) در ادامه سلسله بحث نبوت و امامت، نواب خاص و عام را مشخص کرده است.

وی ادامه داد: بر این اساس اگر مشروعیت نشات گرفته از امام عصر (عج) نباشد هیچ‌کدام از ما و ساختارها و قوانین کشور مشروعیت نمی‌یابد و وقتی از این زاویه به موضوع نگاه کنیم اهمیت بحث مهدویت برای ما بیشتر جلوه می‌کند.

حجت الاسلام نوری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بنیاد مهدویت نهادی غیردولتی و فاقد بودجه مصوب است، گفت: به همین دلیل انتظار می‌رود افراد حقیقی و نهادهای مختلف فرهنگی و مذهبی به مدد بنیاد مهدویت آمده تا این گفتمان بیش‌ازپیش در فضای جامعه تبیین و ترویج شود.

وی با تأکید بر اینکه همه برای تبیین و ترویج فرهنگ مهدویت وظیفه داریم؛ ازاین‌رو باید با انگیزه قوی‌تر بنیاد مهدویت را یاری کنیم، افزود: هدف از فعالیت این بنیاد احیای فرهنگ مهدوی در جامعه و جهانی‌سازی مهدویت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی ادامه داد: اگرچه همه دنیا به دنبال منجی هستند؛ اما لازم است این گفتمان از جانب جمهوری اسلامی به دنیا عرضه و غالب شود که تحقق این مهم نیز نیازمند فعالیت بیشتر و گسترده‌تر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha