کارکرد بازی‌های رایانه‌ای به آسیب‌شناسی نیاز دارد

تبریز- ایرنا- معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی گفت: بازیهای یارانه‌ای به دلیل گستردگی خاص نیازمند آسیب‌شناسی فرهنگی و اجتماعی است.

جابر ابوالفتح زاده روز یکشنبه در آئین اختتامیه نخستین جشنواره بین المللی "بازی دل‌ها" که به صورت وبینار در سراسر کشور برگزار شد، افزود: بازی های رایانه ای از اکثر رسانه های تعاملی کشور سبقت گرفته و برای آن اثر سوء گذاشته است و همچنین از دیگر سو بازی ها، فعالیت های جهان زندگی فیزیکی را نیز در نوردیده و حتی زندگی کسانی که در این زمینه فعالیت ندارند را هم به نحوی تحت تاثیر قرار داده است.

وی اظهار داشت: به نظر می رسد یکی از کارکردهای بازی های رایانه ای تبلیغ فرهنگ شیوه زندگی غرب و غربگرایی می باشد و این فرآیند خود تبدیل به چارچوب و به نوعی از ضروریات روزمره آحاد جامعه شده است که بازیکنان نیز از منظر دیگری به آن می نگرند.

ابوالفتح زاده با اشاره به ارزیابی کارشناسان از حوزه فضای مجازی و بازی های رایانه ای، گفت؛ عمده نظر کارشناسان این حوزه بر این است که امروزه یکی از رسانه هایی که میزان قابل توجهی از افراد جامعه را متوجه خود ساخته و جامعه را در برگرفته همانا بازی های رایانه ای می باشد.

وی یادآور شد: با توجه به مخاطرات بازی های  رایانه ای می طلبد که بیش از این در مهار افسار گسیختگی این بازی ها تدابیر لازم  به کار گرفته شود.

در پایان این مراسم از  تعدادی از فعالین فضای مجازی، خانواده شهدای مدافعین حرم و شهدای حوزه سلامت تجلیل شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha