سرپرست دانشگاه تهران به نودانشجویان: هوش فرهنگی خود را ارتقا دهید
آیین آغاز به تحصیل نودانشجویان دانشگاه تهران

تهران-ایرنا- سرپرست دانشگاه تهران خطاب به نودانشجویان این دانشگاه گفت:‌ اینجا تمام قومیت‌ها حضور دارند باید هوش فرهنگی خود را ارتقا دهید و به آداب و رسوم افراد مختلف احترام بگذارید.

سید محمد مقیمی در آیین آغاز به تحصیل نو دانشجویان دانشگاه تهران افزود: در دانشگاه تهران به دنبال توسعه و تقویت فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هستیم چراکه ما باید جریان‌ساز باشیم و شما دانشجویان باید این جریان‌سازی را در جامعه به وجود بیاورید البته به گونه‌ای که با فرهنگ ما در جامعه سازگار باشد.

به گزارش روز یکشنبه  روابط عمومی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران این آیین که در تالار علامه امینی با حضور تعداد محدود شامل سرپرست دانشگاه تهران،اعضای هیات رییسه و مسئولان دانشگاه و پخش برخط برگزار شد .

سرپرست دانشگاه تهران در ادامه با بیان اینکه در در مرحله دانشجویی باید به کسب و تقویت مهارت‌های خود پرداخت ادامه داد: شما اکنون در مرحله جامعه‌پذیری قرار دارید و تصوراتی را در ذهن خود پرورانده‌اید اما ممکن است این تصورات در عمل تفاوت داشته باشد از این رو باید منعطف و انعطاف پذیر باشید.

مقیمی خطاب به نودانشجویان توصیه کرد: شما  دوران گذار دبیرستان به دانشگاه را طی کردید اگر از این فرصت‌ پیش آمده استفاده نکنید، به زودی آن را از دست خواهید داد و از این فرصت عبور خواهید کرد. 

محمود کمره‌ای معاون آموزشی دانشگاه تهران در این مراسم اظهار کرد: نودانشجویان با موفقیت وارد دانشگاه تهران شدند که باید با ادامه تحصیل، مطالعه، تحقیق و پژوهش این راه را ادامه دهند زیرا آموزش در دانشگاه تهران «پژوهش محور» است.

وی ضمن درخواست از دانشجویان به رعایت قوانین آموزشی دانشگاه، گفت: در دانشگاه تهران فعالیت‌های بین رشته‌ای و آموزش دو وجهی در مقطع کارشناسی مورد توجه قرار گرفته است. در دانشگاه تهران امکان تغییر رشته وجود دارد و نیاز نیست برای تغییر رشته نمره آزمون رشته مقصد را کسب کرده باشید.

کمره‌ای بیان کرد: دانشگاه تهران بیشترین آمار دانشجویان استعداد درخشان را دارد و برای آنها مزایایی در نظر گرفته است. دانشجو می‌تواند دروس عمومی را در صورتی که آمادگی دارد امتحان بدهد و برخی از دروس تخصصی را بدون شرکت در کلاس، بگذراند. آنها حتی می‌توانند با کسب امتیاز خوب در دوره کارشناسی، بدون آزمون وارد دوره ارشد شوند.

آیین ورودی نودانشجویان دانشگاه تهران دیروز با قرائت قرآن کریم توسط دانشجوی قاری ممتاز بین‌المللی آغاز شد. در ادامه برنامه، «سرود جمهوری اسلامی ایران» و «سرود دانشگاه تهران» و در بخش بعدی ویدیویی از بیانات مقام معظم رهبری ویژه دانشگاهیان پخش شد.

در ادامه مراسم ویدیویی از آیین ورودی‌ سال‌های گذشته که در شرایط غیرکرونایی برگزار شده بود، پخش شد. دربخش‌های بعدی آیین، «انتقال نمادین پرچم دانشگاه تهران از دانش آموختگان به نودانشجویان»، «قرائت میثاق نامه استادان و دانشجویان»، «اجرای موسیقی آیینی»، «پخش ویدیو معرفی دانشگاه تهران»، «معرفی و تقدیر از نودانشجویان رتبه برتر دانشگاه تهران» و در انتهای مراسم، «غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام در دانشگاه تهران» با حضور مسئولان و کارکنان دانشگاه تهران صورت گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha