۱۱ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۵
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84492276
۰ نفر

برچسب‌ها

مرگ و میر کرونا در روسیه باز هم رکورد زد

مسکو - ایرنا - کرونا بار دیگر در روسیه رکورد برجای گذاشت و شمار افرادی که در شبانه روز اخیر بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند به ۸۹۰ نفر رسید.

 به گزارش ایرنا از شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، ستاد مقابله با کرونا در روسیه روز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: شمار افرادی که در شبانه روز اخیر به کرونا مبتلا یا تست کرونای آنها مثبت تشخیص داده شد به ۲۵ هزار و ۷۶۹ نفر رسید.

چنین رقم بالای بیماران کرونایی در روسیه در ماه جولای ثبت شده بود و از آن زمان تا هفته های اخیر، ارقام روزانه افراد مبتلا به این بیماری گرایش رو به کاهش داشت بطوری که در اوایل ماه سپتامبر به زیر ۲۰ هزار نفر رسید.

شماری افرادی که بر اثر کرونا جان خود را ازدست دادند افزایش یافته و در حالی که روز گذشته ۸۸۷ نفر جان سپردند، این رقم به ۸۹۰ نفر رسید.

بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در روسیه در مسکو گزارش شده است و ۴ هزار و ۲۹۴ نفر در پایتخت روسیه در شبانه روز اخیر به این بیماری مبتلا شدند و سن پترزبورگ با ۲ هزار و ۴۶۳ نفر بیمار در مکان دوم قرار دارد. 

بر اساس اطلاعات موجود، در روسیه در زمان حاضر بیشتر سویه های دلتا و آلفا ویروس کرونا همه گیر شده اند که از شدت سرایت بیشتری نسبت به سویه های دیگر برخوردار و خطرناک تر هستند. 

 تاتیانا گولیکووا معاون نخست وزیر و رئیس ستاد مقابله با کرونا در روسیه به تازگی اعلام کرد دوره سخت و دشوارتر کرونا در این کشور در راه است.

به گزارش ایرنا از مسکو، گولیکووا در جلسه ستاد مقابله با کرونا تحت نظارت دولت روسیه گفت: بار دیگر دوره دشوار بیماری کرونا در روسیه فرا می‌رسد، ما شاهد افزایش همه‌گیری کرونا در کشور هستیم.

گولیکووا که سخنان وی از شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه پخش می‌شد، خطاب به روس‌ها اظهار کرد: از شما می‌خواهم دقت بیشتری داشته باشید و همه تدابیر محدودکننده را رعایت کنید و به این وسیله سلامتی خود و نزدیکانتان را حفظ کنید.

 پیشتر آنا پوپووا رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه (دست اندرکار پیشگیری از بیماریهای واگیر) به تشدید همه گیری کرونا در روسیه در سه هفته اخیر اشاره کرده و گفته بود که همزمان با این بیماری، شیوع بیماری آنفلوآنزا و سرماخوردگی نیز گسترش یافته است.  

در مسکو و بسیاری شهرهای دیگر تدابیر برای پیشگیری از همه گیری کرونا همچنان رعایت می شود به عنوان مثال در پایتخت روسیه در اماکن عمومی ماموران پلیس بخاطر خودداری از استفاده از ماسک طبی، افراد را جریمه می‌کنند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha