مدال طلای جشنواره جهانی تکنوفست به فناور ارومیه‌ای رسید

ارومیه- ایرنا- مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی و مدیر فن‌بازار منطقه‌ای گفت: رضا محمودی شیخ سرمست مدیرعامل شرکت پرتو انرژی صدرا مستقر در پارک علم و فناوری این استان موفق به کسب مدال طلای نمایشگاه تکنوفست ترکیه شد.

محمد فتحعلی لو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقه برای ارائه آخرین تکنولوژی‌ها جهان در زمینه‌های مختلف با عنوان نمایشگاه تکنوفست ترکیه برگزار شد.

وی اظهار داشت: در این رقابت شرکت‌های فناور و دانش بنیان از تمام کشورها حضور داشتند که ما توانستیم در حوزه برق الکترونیک رتبه اول و مدال طلای این جشنواره را به دست بیاوریم.

مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و مدیر فن بازار منطقه‌ای گفت: ایده این فناور چراغ روشنایی هوشمند سولار با قابلیت‌های جدید بود که بیشتر در زمینه امنیتی استفاده می‌شود.

فتحعلی لو تاکید کرد: این فناور ارومیه‌ای توانست در بین ۳۰۰ طرح ارائه شده رتبه نخست را کسب کند.

وی ادامه داد:از مزیت‌های این نمایشگاه و مسابقات برای واحدهای فناور و دانش بنیان ارتباط با فعالان اقتصادی جهانی بود.

به گزارش ایرنا،شرکت پرتو انرژی صدرا در زمینه سخت افزارهای برق، الکترونیک و لیزروفتونیک در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در حال فعالیت است.

این جشنواره در روزهای ۲۴-۲۷ سپتامبر ( ۲ تا ۵ مهر ) با شعار «حرکت فناوری ملی» در استان غازی عینتاب ترکیه از سوی بنیاد تیم فناوری و وزارت صنایع و فناوری ترکیه سازماندهی شده و با حمایت مؤسسات و شرکت های مهم کشور برگزار شد.

در این مسابقات بیش از ۱۰۰ هزار شرکت‌کننده مراجعه کردند که در پایان مسابقات مذکور حدود پنج هزار شرکت کننده به مرحله فینال راه یافتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha