امدادرسانی هلال‌احمر به ۷ هزار زائر اربعین حسینی

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر از امدادرسانی به حدود هفت هزار زائر در ایام اربعین حسینی و در استان‌های ایلام، خوزستان و تهران خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از جمعیت هلال‌احمر، مهدی ولی پور در تشریح اقدامات این جمعیت در ارائه خدمات امداد ونجات به زائران اربعین حسینی در استان‌های ایلام، خوزستان و تهران (راهپیمایی جاماندگان اربعین)، گفت: در این عملیات به ۶۹۸۳ زائر امدادرسانی شد و ۳۲۸۴ زائر نیز از خدمات سرپایی (کنترل فشارخون، پانسمان) بهره‌مند شدند.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر؛ در ایام اربعین و با تلاش امدادگران، ۴۰ زائر مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده وسه هزار و ۶۵۹ زائر در مرز مهران اسکان اضطراری یافتند همچنین ۳۵ هزار و ۸۹۳ عدد ماسک و ۲۰۰ تخته پتو میان زائران توزیع شد.

ولی پور افزود: ۵۲ پست ثابت و موقت برای ارائه خدمات به زائران برپا شده بود و ۴۱۰ نیروی امدادی متخصص در قالب ۸۲ تیم عملیاتی در ایام اربعین به زائران خدمت کردند. همچنین ۳۳ دستگاه آمبولانس، ۱۸ دستگاه خودروی امدادی و عملیاتی، چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس، سه دستگاه خودروی ارتباطات رادیویی و سه فروند بالگرد در این عملیات به‌کارگیری شد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha