امام جمعه کرمانشاه: قیام امام حسین(ع) باعث زنده‌شدن دین و تفکر الهی شد

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه اسلام به طور کلی با شعایر زنده است، گفت: این شعایر باید دقیق اجرا شود و زنده بماند زیرا قیام حضرت سیدالشهدا (ع) و فکر و برنامه و کارش باعث زنده شدن دین و تفکر الهی شد.

به گزارش ایرنا، آیت الله «مصطفی علما» روز یکشنبه در دیدار سردار «ارجونی» مسوول بسیج جامعه مداحان کشور افزود: با محتوای اسلام می توان جهان را به عالی ترین شکل ممکن مدیریت کرد.

وی گفت: پیشینیان ما زحمات زیادی کشیدند تا توانستند عظمت اسلام را زنده نگاه دارند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه اظهار داشت: همین تاسوعا و عاشورا بود که توانست حکومت ۲ هزار و ۵۰۰ ساله شاهنشاهی را دفن کند امام راحل همواره می فرمود؛ مهم حفظ این شعایر است و محتوا باید جاری باشد، ایشان از اول برنامه روضه خوانی را داشت و حتی اگر یک نفر می بود، باز مراسم روضه را برپا می کرد.

آیت الله علما تصریح کرد: محتوا بسیار مهم است و با همین محتوا بود که امام راحل توانست دنیای استکبار را به زانو در آورد، زیرا امام با محتوا پیش می رفت و همین محتوا بود که امثال حاج قاسم سلیمانی را تربیت کرد و آنان سر همین سفره بزرگ‌ و تربیت شدند.

وی قدرت بسیج را منبعث از اسلام دانست و افزود: بسیج یک قدرت بزرگ و نیروی آماده است که دنباله رو حرکت امام حسین علیه السلام است، لذا باید سعی کنیم علاوه بر عزاداری سنتی که باید حفظ شود محتوا هم مدنظر باشد.

امام جمعه کرمانشاه افزود: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به دانشگاهیان و آحاد مردم تاکید داشتند که ۴۰ روز عاشورا تا اربعین را تبیین کنند و این محتوای الهی را بسط و گسترش دهند، زیرا قرآن،  پیامبر و معصومین (ع) سرمایه های بزرگی هستند، فقط باید هنر ارایه داشته باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha