روند کاهشی تعداد مبتلایان و مرگ‌ومیر ناشی از کووید-۱۹ در جهان

تهران - ایرنا - بررسی آمار رسمی موارد ابتلا و مرگ‌ومیر جهانی ناشی از ویروس کرونا ارائه شده از سوی سازمان جهانی بهداشت در یک هفته اخیر بیانگر تداوم روند کاهشی است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری افه، بر اساس آمار رسمی ارائه شده از سوی سازمان جهانی بهداشت، شمار موارد ابتلای جهانی به ویروس کرونا در یک هفته اخیر در ادامه روند نزولی به بیش از ۲۳۵ میلیون و ۴۳۹ هزار نفر رسید.

آمار موارد مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا نیز همچنان رو به کاهش بوده و با ثبت پنج هزار و ۸۱۲ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته (جمعه تا شنبه) که در مقایسه با بدترین آمار دوران شیوع بیماری، به میزان یک سوم برآورد شده، تا کنون به بیش از چهار میلیون و ۸۱۱ هزار نفر رسیده است.  

آمار جانباختگان ویروس کرونا در جهان در حالی در فاصله حدود دویست هزار نفری تا ثبت پنج میلیونی قرار گرفته است که نزدیک به نیمی از این آمار در قاره آمریکا (بیش از دو میلیون و ۲۴۲ هزار نفر) ثبت شده است.

به نوشته افه، تا کنون بیش از شش میلیارد و یکصد میلیون دُز واکسن از شرکت‌های مختلف تولیدی در جهان تزریق شده است اما فقیرترین کشورها همچنان در زمینه دسترسی به واکسن‌ها با مشکل مواجهند.

قاره آفریقا با دشواری‌های متعدد، روند کند واکسیناسیون را پشت سر می‌گذارد اما بیشترین آمار مرگ‌ومیر ناشی از کووید-۱۹ در سایر نقاط جهان همچون آمریکا، روسیه و برزیل مشاهده می‌شود.

مکزیک، مالزی، ترکیه و ویتنام نیز همچنان در فهرست کشورهای با بیشترین شمار جانباختگان در یک هفته گذشته قرار دارند.

شیوع گونه دلتا از ویروس کرونا که در حال حاضر به سویه غالب در سطح جهانی تبدیل شده، توجیه این حقیقت است که هنوز نمی‌توان همه‌گیری را کنترل کرد. با این حال آمار بالای واکسیناسیون در کشورها بیانگر این مهم است که واکسن‌ها تا حدود زیادی از مرگ‌ومیر و ابتلای وخیم بیماران جلوگیری می‌کند. همچنین موارد جدی که می‌تواند منجر به مرگ شد، عمدتا در میان افراد واکسینه نشده رخ می‌دهد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha