سرمایه‌گذاری برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی باید حمایت شود

مراغه - ایرنا - معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مراغه گفت: سرمایه‌گذاری برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی همچون ساخت کتابخانه باید مورد حمایت تمامی دستگاه‌ها قرار گیرد.

موسی شعفی روز یکشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مراغه افزود: با توجه به اینکه خیران آماده مشارکت در احداث ساختمان جدید کتابخانه مرکزی این شهرستان هستند اما همکاری دستگاه های اجرایی این شهرستان برای رفع مشکل زمین مورد نیاز بیش از پیش ضروری است.

وی ادامه داد: در این راستا، شهرداری مراغه اقدام موثر برای تسریع در روند واگذاری زمین مصوب برای ساخت این مجموعه فرهنگی شهر را انجام دهد تا شاهد کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی آن باشیم.

شعفی اضافه کرد: هم اکنون از نظر سرانه کتابخانه های عمومی، شهرستان مراغه در مقایسه با سایر شهرها، پایین تر بوده و این امر شایسته این شهرستان فرهنگی و تاریخی نیست.

وی با انتقاد از روند کند اجرای مصوبات انجمن کتابخانه های عمومی در سال های گذشته گفت: متاسفانه برخی از مشکلات کتابخانه های عمومی این شهرستان با وجود تصویب با کندی در حال اجرا شدن است.

شعفی افزود: با وجود تلاش های مناسب انجام شده از سوی شهرداری، رفع برخی مشکلات کتابخانه های عمومی مراغه از جمله زمین مورد نیاز واقع شده در شهرک سهند از سال ۷۷ تاکنون عملی و اجرایی نشده است.

وی اضافه کرد: از این رو باید با همراهی بیشتر در جهت اجرای مصوبات انجمن کتابخانه ها، زمینه برای افزایش سرانه کتابخوانی در این شهرستان فراهم شود.

رییس اداره کتابخانه های عمومی مراغه نیز در این جلسه گفت: با وجود پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی از سوی شهرداری، برخی بدهی های قبلی از این بابت پابرجاست.

پری اسدی افزود: با رایزنی های انجام شده با شهرداری، مشکل کتابخانه عمومی واقع شده در پهرآباد و زمین شهرک سهند برای احداث کتابخانه جدید در حال مرتفع شدن است.

نائب رییس شورای اسلامی شهر مراغه نیز گفت: با توجه به پیشینیه فرهنگی مراغه، وضعیت موجود کتابخانه های عمومی این شهرستان مناسب نبوده و در شان این شهر نیست.

ابراهیم خوش رفتار افزود: کاهش درآمدهای شهرداری در پی وضعیت اقتصادی فعلی و روند نزولی ساخت و سازها و عدم پرداخت عوارض شهری، موجب شده کتابخانه های عمومی نیز با کمبود کمک ها و حمایت های مالی از سوی شهرداری موجه شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha