فرماندار: دفتر "ماکسیم" در مهاباد پلمب می‌شود

۱۱ مهر ۱۴۰۰، ۱۲:۴۸
کد خبر: 84491992
فرماندار: دفتر "ماکسیم" در مهاباد پلمب می‌شود

مهاباد- ایرنا- فرماندار ویژه مهاباد گفت: دفتر خدمات تاکسی اینترنتی "ماکسیم" به علت تمکین نکردن به قوانین و مقررات سازمان تاکسیرانی شهرداری پلمب می‌شود.

عارف خدرلو روز یکشنبه در جلسه شورای ترافیک مهاباد افزود: مسوولان این شرکت اینترنتی علی رغم قبول مفاد تفاهم نامه با سازمان تاکسیرانی شهرداری، از عقد قرارداد با این نهاد و تمکین به مصوبات تفاهم شده در این شهرستان سر باز زده که به همین علت پلمب خواهد شد.

وی ادامه داد: طبق آیین نامه خدمات تاکسی های اینترنتی، این شرکت موظف به عقد قرارداد با شهرداری بوده و باید زیر نظر این نهاد در سطح شهرستان و تنها از طریق ارتباط اینترنتی خدمات حمل و نقل به شهروندان ارایه دهد.

فرماندار ویژه مهاباد با بیان اینکه تامین امنیت شهروندان در استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در درجه اول اهمیت قرار دارد، اظهار داشت: در اتخاذ این تصمیم تمام تلاش مسوولان تامین امنیت کامل آنان در استفاده از خدمات ارایه شده توسط این شرکت بوده و مردم باید به تصمیمات مسوولان اعتماد کنند.

خدرلو با بیان اینکه اینکه برخی از رانندگان این خودروها صلاحیت و شرایط لازم را برای فعالیت در این شغل ندارند، گفت: در صورت تمکین نکردن این شرکت به بندهای قرارداد با شهرداری در تلاش هستیم شرکتی جایگزین برای ارایه خدمات در مهاباد معرفی شود.

وی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن فصل بارندگی ها اضافه کرد: شهرداری در مدت زمان باقی مانده فصل عمران، لکه‌گیری نقاط مختلف شهر را در دستور کار خود قرار دهد تا حادثه ای سلامت و جان شهروندان را تهدید نکند.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری مهاباد نیز گفت: هفت بند لازم در امر قرارداد با شرکت ماکسیم با حضور نمایندگان این شرکت مورد توافق و برای قرارداد نهایی شده است که تاکنون منجر به امضا و عقد قرارداد از طرف این شرکت نشده است.

شیرکو نورانی بیان کرد: عدم توانایی و قدرت اجرایی برای برخورد با افرادی که بدون صلاحیت و مجوز اقدام به جابه جایی شهروندان می کنند باعث شده طی سه سال گذشته این موضوع بدون تکلیف باقی بماند.

وی تاکید کرد: در کنار پلمب دفتر ماکسیم در این شهر، نسبت به فعالیت خودروهای فعال زیرنظر این شرکت در سطح شهر با همکاری راهنمایی و رانندگی اعمال قانون شده و توقیف خواهد شد.

به گزارش ایرنا، براساس آخرین اعلام مسوولان شرکت ماکسیم این شرکت دارای بیش از ۱۵ هزار کاربر است.

در شهر ۱۷۰ هزار نفری مهاباد در مجموع ۵۰۵ دستگاه تاکسی گردشی، ۱۵۸ تاکسی خطی، ۹۰ دستگاه ون، ۹۱۵ تاکسی تلفنی، ۴۲ دستگاه اتوبوس، ۱۲ میدل باس و ۶ مینی‌بوس فعالیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha