رژیم صهیونیستی به دنبال راه‌اندازی جنگ سیاسی نیابتی در منطقه است

تهران- ایرنا- دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: رژیم اشغالگر قدس که عامل و مزدور آمریکا است، در پی شکست‌های مهم آمریکا در منطقه، از لبنان تا افغانستان و سوریه و یمن، به دنبال ایجاد تشنج در روابط ایران با کشورهای منطقه است و تلاش می‌کند جنگ سیاسی نیابتی را در منطقه راه‌اندازی کند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران این حزب با اشاره به دسیسه‌های رژیم صهیونیستی در شمال غرب کشور، گفت: رژیم اشغالگر قدس که عامل و مزدور آمریکا است، در پی شکست‌های مهم آمریکا در منطقه، از لبنان تا افغانستان و سوریه و یمن، به دنبال ایجاد تشنج در روابط ایران با کشورهای منطقه است و تلاش می‌کند جنگ سیاسی نیابتی را در منطقه راه‌اندازی کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: قطعا رژیم صهیونیستی که در نهایت خواری و ذلت در برابر حزب‌الله لبنان و فلسطینیان مقاوم غزه قرار دارد، در برابر فاتحان خیبر و سپاه و ملت اسلام جز شکست و سقوط راهی نخواهد داشت.

بادامچیان تصریح کرد: تذکر حزب موتلفه اسلامی به سران ترکیه و باکو این است که در دام صهیونیست‌ها خود را گرفتار نکنند.

وی یادآور شد: ایران قبل از دخالت سوریه به وزیر خارجه وقت ترکیه متذکر شد که این امر جز خسران و زیان برای ترکیه دستاوردی نخواهد داشت و امروز صحت نظر ایران برای اردوغان بیش از بقیه معلوم شده است.

بادامچیان اضافه کرد: قطعا مصالح سیاسی و منافع ترکیه و باکو در همکاری با ایران است که همسایه مقتدر و دوست ملت‌های همسایه است.

این فعال حزبی با تاکید بر اینکه دشمنان ایران از سرنوشت صدام عبرت بیاموزند، گفت: ایران ثابت کرده که با استواری و سیاست مبتنی بر حکمت، عزت و مصلحت پیروز میدان‌ها است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفت وگو با اشاره به مطالب اخیر رهبر معظم انقلاب در مورد جهاد تبیین در فضای مجازی خاطرنشان کرد: باید در فضای مجازی، حضوری حقیقی داشته باشیم.

بادامچیان افزود: جنگ نرم یک جنگ حقیقی است که بخشی از آن در فضای مجازی تدارک می‌شود و دشمن سربازگیری خود را در این فضا سامان می‌دهد و فضای تبلیغاتی منفی می‌سازد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی نیز می‌تواند از این فضا با تدبیر و زیرکی استفاده مطلوب را به ویژه در روشنگری درباره تحریف‌ها، دروغ‌ها، ستمگری‌ها و فریب‌های غرب ببرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه احزاب و گروه‌ها و رجال سیاسی و مذهبی باید سهم خود را در روشنگری در این فضا ادا کنند، گفت: روش ما بر پایه عقلانیت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در فضای مجازی است که در این میدان عظیم و پیچیده، با منطق قوی و سخن متین می‌توانیم به خوبی به شبهات پاسخ دهیم و راه درست را تبیین کنیم.

بادامچیان در ادامه با تشکر از دولت و کادر درمانی، بهداشتی در مقابله با کرونا گفت: برنامه هوشمند مقابله با کرونا، طرحی برخاسته از تدبیر صحیح در توجه به مسائل معیشتی همزمان با مقابله با کرونا است که طرحی موفق ارزیابی می‌شود.

وی همچنین با تقدیر از سفرهای استانی بدون تشریفات آیت‌الله رییسی، از دبیران حزب موتلفه اسلامی در استان‌هایی که رییس جمهوری به آنها سفر می‌کند خواست ضمن انعکاس نظرات مردم و مسائل استان، اقدام لازم را برای موفقیت هرچه بیشتر این سفرها داشته باشند.

بادامچیان در بخش دیگری از این گفت وگو از آیت‌الله رییسی خواست که در چند برنامه ضربتی، مهار تورم و گرانی‌های بدون دلیل، ساماندهی بازار ارز و افزایش قدرت درآمدی مردم را در اولویت قرار دهد و موانع تولید از جمله قانون چک که مزاحم تولید و موجب نارضایتی مردم است را چاره سازد.

وی از برخورد قاطع با کره جنوبی که ۷ میلیارد دلار پول ایران را نمی‌پردازد و از ممنوعیت واردات از کره جنوبی به ایران استقبال کرد و حمایت از نظر رهبر معظم انقلاب درباره حمایت از لوازم خانگی تولید داخلی را بهترین راهکار برای دولت دانست.

بادامچیان انتصاب برادر متعهد پیمان جبلی به ریاست رسانه ملی را تبریک گفت و برای وی و همکارانش مزید توفیق در امر هدایت فرهنگی و تقویت روحیه و احساس هویت ملی و انقلابی و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی را مسالت کرد.

وی درگذشت همسر صبور امام موسی صدر را به خانواده ایشان، ملت لبنان و ایران و علاقمندان ایشان تسلیت گفت.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اظهار تاسف از درگذشت پزشک متعهد و فداکار مرحوم طریقت منفرد که از همراهان موتلفه اسلامی بود را به خانواده، جامعه پزشکی و همکاران وی تسلیت گفت.

بادامچیان همچنین برای راهپیمایان اربعین و شرکت کنندگان در راهپیمایی باشکوه بازماندگان اربعین، قبولی زیارات و دعاهایشان را مسالت کرد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha