همایش ملی پیاده‌روی در ساری برگزار شد

ساری - ایرنا - همایش ملی پیاده‌روی امروز یکشنبه همزمان با روز جهانی پیاده‌روی با حضور رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی و ۱۰۰ نفر از پیشکسوتان استان‌های مختلف کشور در سواحل فرح‌آباد ساری برگزار شد.

به گزارش ایرنا ، پیشکسوتان عضو هیات ورزش همگانی استان های مختلف کشور که همه آنان واکسن کرونا را زده بودند ، صبح امروز پس از انجام پیاده روی به طول ۱۰ کیلومتر به همراه نرمش های صبگاهی در ساحل فرح آباد ساری ؛ در همایش سخنرانی علمی و تجلیل از پیشکسوتان پیاده روی شرکت کردند.

این همایش در راستای توجه بیشتر به ورزش همگانی و تشویق مردم به فعالیت بدنی بویژه پیاده روی پس از گذشت حدود ۲ سال از زمان شیوع کرونا بوده است که با فاصله اجتماعی و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در فضای باز برگزار شد.  

در این همایش به نمایندگی  هر استان کشور از یک پیشکسوت عضو هیات ورزش همگانی که در طول عمرشان پیاده روی و نرمش صبگاهی را هیچ وقت از دست ندادند ، تجلیل به عمل آمد.

معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان مازندران در این همایش یکی از رویکردهای اصلی این اداره کل را همگانی کردن ورزش در جامعه برشمرد و گفت: توجه به این موضوع می تواند فقر حرکتی را در جامعه کاهش دهد. 

حسین بریمانی با اظهار این که  با شیوع کرونا بسیاری از هیات های ورزشی استان از طریق ورزش مجازی به بعد همگانی ورزش پرداخته اند، افزود: پیاده روی ها در ۲ سال اخیر در استان به مراتب بیشتر مورد توجه آحاد مردم قرار گرفته است.

وی با توضیح این نکته که کرونا اهمیت ورزش همگانی را به مراتب بین خانواده ها به خود جلب کرده است، اظهار داشت: امیدواریم همه مردم به تحرک و پویایی جسمی خود توجه جدی کنند، به نطر می رسد با توجه به این که دسترسی به اهمیت ورزش و تحرک در فضای مجازی وجود دارد، در آینده  با عادی شدن شرایط کرونایی شاهد توسعه ورزش همگانی در استان باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha