توفان و سیلاب، مهمان نوار ساحلی دریای عمان

تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی از کاهش سه تا هفت درجه‌ای دما در اردبیل و استان‌های ساحلی خزر خبر داد و گفت: توفان و سیلاب های شدید نیز برای بلوچستان و هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.

«کبری رفیعی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: امروز و فردا در اردبیل و گیلان و در مناطقی از مازندران و گلستان بارش رگباری باران پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: از روز سه‌شنبه تا جمعه در اردبیل و استان‌های ساحلی خزر روند کاهشی دما، بین ۳ تا ۷ درجه پیش‌بینی شده است. همچنین تا پایان هفته در آذربایجان‌ شرقی و غربی، رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت خواهد بود.

رفیعی افزود: دریای‌خزر امروز مواج و متلاطم است و مجددا از روز سه‌شنبه تا پایان هفته این شرایط تداوم دارد.

وی توضیح داد: طی امروز و فردا در شرق کشور به ویژه زابل و کرمان، پدیده غالب وزش باد شدید است که در برخی از ساعت‌ها سرعت وزش باد افزایش خواهد یافت و احتمال خیزش گردوخاک برای این مناطق وجود دارد.

باران سیل آسا در بلوچستان و هرمزگان

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، با ورود سامانه کم‌فشار حاره‌ای روی دریای‌عمان و تاثیری که در جنوب‌شرق کشور دارد، امروز نیز در جنوب سیستان و بلوجستان، هرمزگان و دریای عمان، بارندگی شدید و وزش باد پیش‌بینی شده است.

وی گفت: آب‌های دریای عمان و تنگه هرمز در این مدت مواج است که تداوم همین شرایط منجر به صدور هشدار قرمز برای این مناطق شد.

کارشناس سازمان هواشناسی هشدار داد: مخاطراتی که توفان حاره‌ای دارد وقوع سیل و طغیان رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی گسترده در معابر، کاهش دید در جاده‌های برون‌شهری، شکستن درختان، تخریب سازه‌ها و ایجاد خسارت شدید برای مناطق تحت‌تاثیر طوفان است.

رفیعی ادامه داد: تهران نیز امروز آسمان صاف، غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد دارد. حداکثر و حداقل دما امروز در تهران به ۲۷ و ۱۸ درجه بالای صفر می‌رسد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha