زالی: بیش از ۱۰۰۰ پایگاه واکسیناسیون در تهران فعال است

تهران - ایرنا - فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: در حال حاضر بیش از هزار پایگاه واکسیناسیون در استان تهران فعال است و در طول روز در این مراکز بین ۱۸۰ هزار تا ۲۷۰ هزار دز واکسن به مراجعان تزریق می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی در بازدید از مرکز واکسیناسیون باغ موزه دفاع مقدس که با حضور عباس شیراوژن معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت انجام شد، افزود: تعداد پایگاه های ما از میزان تقاضاها فزون تر است و این آمادگی را داریم که در صورت استقبال عمومی، خدمات خود را به چند برابر افزایش دهیم.

وی به نقش پررنگ و موثر دانشجویان در روند واکسیناسیون إشاره کرد و گفت: در استان تهران تا کنون نزدیک به ۲۵ درصد واکسیناسیون توسط دانشجویان داوطلب انجام شده و این مشارکت رو به افزایش است.

زالی با بیان اینکه در چند هفته اخیر ظرفیت این مرکز تجمیعی واکسیناسیون به دو برابر افزایش یافته است، این مرکز را یکی از مراکز فعال و تراکم دانست.

وی با یادآوری اینکه دانشجویان در این مرکز نقش پررنگی ایفا می کنند، تاکید کرد: تمام بدنه مدیریتی و اجرایی این مرکز را دانشجویان داوطلب تشکیل می دهند که عمده آنان از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین گفتدانشجویان نه تنها در این مرکز، بلکه در بسیاری از مراکز واکسیناسیون پایتخت حضوری موثر دارند.

زالی ادامه داد: در استان تهران تاکنون نزدیک به ۲۵ درصد واکسیناسیون توسط دانشجویان داوطلب انجام شده و این رقم در حال افزایش است.

وی با تاکید بر توجه دانشجویان به عمل بر مسوولیت اجتماعی، گفت: قرار گرفتن دانشجویان در متن مردم کمک می کند که آنان از نزدیک با فرایند های اجتماعی آشنایی و تجربه بیشتری کسب کنند و این مراکز به نوعی سنگ محکی برای دانشجویان حوزه سلامت خواهد بود.

وی ضمن قدردانی از تلاش های دانشجویان برای این اقدامات داوطلبانه، یادآور شد: بسیاری از این دانشجویان قریب به پنج ماه است که بدون هیچ چشم داشتی بی وقفه و با نشاط در حال خدمت رسانی هستند.

وی علت افزایش نظم مراکز واکسیناسیون را در هفته های اخیر بالاتر رفتن تجربه و سرعت تیم های واکسیناسیون عنوان کرد.

در ادامه این بازدید دکتر زالی فرآیند واکسیناسیون در این مرکز را مورد بررسی قرار داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha