نماینده خبرگان رهبری: رزمایش فاتحان خیبر، اقدامی هوشمندانه و بجا بود

ارومیه - ایرنا- نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: رزمایش فاتحان خیبر، اقدامی هوشمندانه و بجا بود که توان نظامی کشور را به نمایش گذاشت.

آیت‌الله شیخ جواد مجتهد شبستری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رزمایش، پیام روشنی به دشمنان داد و ثابت کرد که ایران اسلامی قوی بوده و از اقتدار لازم برخوردار است و اگر کسی طمعی به خاک آن داشته باشد، با قدرت تمام پاسخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: رزمایش فاتحان خیبر ، خیال خام تعرض به تمامیت ارضی کشور را از ذهن دشمنان پاک کرد.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: همان‌گونه که در جنگ هشت ساله در برابر قدرت های دنیا ایستادگی کرده و ذره ای از خاک خود را به بیگانگان ندادیم، امروز نیز همچنان با اقتدار به صیانت از سرزمین خود خواهیم پرداخت.

آیت الله شبستری با بیان اینکه امروز حرکت های مشکوکی توسط رژیم صهیونیستی در منطقه دیده می شود و  این رژیم درتلاش است تا جای پایی در منطقه برای خود باز کند، ادامه داد: ایران اسلامی به کسانی که پا را از گلیم خود فراتر نهاده و افکار دیگری در سر بپرورانند، با اقتدار تمام پاسخ خواهد داد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به کشورهای همسایه احترام قایل بوده و همواره سعی در برقراری وحدت و همبستگی در منطقه می کند اما زمانی که احساس کند برخی دست به حرکت هایی می زنند و خیال خامی در سر دارند، پاسخ مناسبی خواهد داد.

وی با اشاره به وجود تجهیزات پیشرفته نظامی در رزمایش گفت: این امر نشان داد که ایران اسلامی از توان نظامی بالایی برخوردار است و با وجود تحریم ها جوانان توانمندش با تکیه بر دانش خود اقدام به ساخت تجهیزات پیشرفته کرده اند.

وی درخصوص برداشت های نادرست برخی از رزمایش فاتحان خیبر اظهارداشت: ایران اسلامی هیچگاه تهدیدی برای کشورهای دیگر نبوده و هرگز تعرضی به کشوری نداشته است واین رزمایش، به منظور بالا بردن آمادگی دفاعی نیروهای مسلح بوده است. 

به گزارش ایرنا،  رزمایش فاتحان خیبر روز جمعه درشمال غرب کشور برگزار شد.

براساس این گزارش ارتش ایران دراقدامی هماهنگ وبا استفاده از نیروهای خود در تیپ های ۲۱۶زرهی،۳۱۶رزمی، تیپ ۲۵، گروه ۱۱توپخانه،گروه پهباد، گروه ۴۳۳مهندسی رزمی وبا پشتیبانی بالگردهای هوانیروز رزمابش نظامی بزرگ خود را تحت عنوان « فاتحان خیبر»برگزار کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha