۱۰ مهر ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۵۷
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 84491427
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آمار بستری ها و فوتی های کرونایی در هرمزگان کاهش یافت

بندرعباس- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: شاخص های غربالگری، موارد شناسایی، بستری و فوتی های کرونایی در استان نسبت به ۲ هفته اخیر به ترتیب ۶، ۲۱، ۲۵ و ۱۸ درصد کاهش یافته است.

دکتر فاطمه نوروزیان شنبه شب با اعلام این خبر به رسانه ها با اشاره به اینکه در بیشتر شهرستان های هرمزگان موارد بستری و مرگ و میر رو به کاهش است، افزود: در شهرستان های بستک، قشم، جاسک و کیش در هفته گذشته شاهد اندکی افزایش در موارد مثبت و بستری و در جزیره کیش موارد فوتی هم گزارش شده است.

وی بیان داشت: روند رو به کاهش پیک کرونا منوط به استقبال شهروندان هرمزگانی به تزریق واکسیناسیون و ادامه شیوه نامه‌های بهداشتی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهارداشت: درحال حاضر ۳۱ درصد از هرمزگانی‌ها هر ۲ دز واکسن را دریافت کرده اند و تا رسیدن واکسیناسیون ۸۰ درصدی جامعه همچنان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و ماسک زدن ضروری است.

دکتر نوروزیان ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته با جانباختن نیز سه نفر دیگر از بیماران کرونایی در هرمزگان، شمار کل جانباختگان در استان به ۲ هزار و ۳۸۴ نفر رسید.

وی اضافه کرد: جانباختگان شامل یک مرد و ۲ زن در بازه سنی ۴۱ تا ۹۲ سال از شهرستان‌های حاجی آباد، رودان و میناب بودند.

این مسوول یادآورشد: در شبانه روز گذشته با بستری شدن ۴۹ نفر دیگر، شمار کل بستری‌های کرونا در استان هرمزگان به ۲۴۲ نفر رسید.
وی گفت: اکنون ۵۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۱۰ نفر از آن‌ها وخیم است.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha