سرمربی تیم جودو زنان ناشنوا: با قرعه مناسب فرصت مدال‌آوری داریم

تهران - ایرنا - سرمربی تیم ملی جودو زنان ناشنوا گفت: تمرین تیم ملی از اوایل تیر سال جاری آغاز شد و با وجود بی‌تجربگی و نداشتن مسابقات تدارکاتی با قرعه خوب در فرانسه، فرصت کسب مدال هم داریم.

«نرگس موسوی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نخستین اردو از ۱۲ تیرماه و با حضور ۲۰ ورزشکار از ۷ استان تهران، البرز، کرمانشاه، خراسان‌جنوبی، اصفهان، یزد و کردستان آغاز شد و مرحله پنجم اردوی آماده‌سازی از روز گذشته با حضور ۴ ورزشکار آغاز شد که در نهایت «صغری ربیعی‌فر» در وزن منهای ۵۷ کیلوگرم و «فهیمه عبدی» در به اضافه ۷۸ کیلوگرم به این رقابت‌ها اعزام می‌شوند. این نفرات می‌توانند ضمن شرکت در بخش انفرادی در بخش تیمی پیکارهای قهرمانی جهان در فرانسه شرکت کنند.

وی تصریح کرد: پیش از تمرینات متمرکز و حضوری زنان جودو کار ناشنوا در تهران، کلیپی از تمرینات آمادگی بدنی و آشنایی با ورزش جودو در اختیار این نفرات قرار داده شد تا طی ۲ ماه بهمن و اسفند ۹۹ تمرینات خود را به صورت فردی پیگیری کنند و به آنان یادآوری شد که قطعا پیگیری بهتر این تمرینات می‌تواند در انتخاب نفرات اعزامی موثر باشد. از طریق فضای مجازی در ارتباط با مربیان استانی برترین نفرات جودوکاران ناشنوایی که با افراد سالم تمرین می‌کنند را شناسایی کردیم و البته چند ناشنوای مستعد در رشته‌های دیگر که علاقمند به جودو  بودند نیز به اردوها دعوت شدند.

موسوی ادامه داد: حال نباید تصور شود که جودوکاران اعزامی به فرانسه از نظر فنی با سایر نفرات فاصله زیادی دارند ولی در هر حال این نفرات نسبت به سایرین توانایی بدنی و تکنیکی بیشتری داشتند و به همین دلیل انتخاب شدند. در خصوص رقبا و سطح رقابت‌های جهانی جودو ناشنوایان چیزی نمی‌دانم چون هیچ شناخت قبلی در این زمینه ندارم و به همین دلیل با جستجو در اینترنت توانستیم فیلم‌هایی از المپیک ۲۰۰۷ ناشنوایان پیدا کنیم. با این وجود نباید انتظار زیادی داشته باشیم زیرا این ورزشکاران فقط پنج مرحله تمرینی داشتند.

سرمربی تیم ملی جودو زنان ناشنوا اضافه کرد: به جز این پنج مرحله یک اردوی متصل به اعزام نیز برای جودو کاران پیش‌بینی شده است که از ۲۵ مهرماه آغاز و تا سوم آبان زمان اعزام تیم به فرانسه ادامه خواهد یافت و در واقع آخرین اردو، یک اردوی ریکاوری است تا ورزشکاران با آمادگی روانی و روحی مناسب و کمترین خستگی راهی پاریس شوند.

وی گفت: به دلیل مشکلات عدیده بویژه کرونا نتوانستیم در سالن جودو و روی تاتامی تمرینات خود را پیگیری کنیم و در سالن کشتی و روی تشک کشتی تمرین کردیم و از سوی دیگر و به دلیل شیوع این بیماری نتوانستیم با جودوکاران تیم ملی افراد توانمند که تجربه و قدرت بدنی بیشتری دارند مسابقات تدارکاتی برگزار کنیم. علاوه بر اهمیت مسابقات جودو قهرمانی ناشنوایان جهان در فرانسه، محک جدی برای جودوکاران و کادر فنی است تا سطح خود را با رقیبان جهانی بسنجند و با برنامه‌ریزی بهتری برای حضور در المپیک ناشنوایان برزیل آماده شویم.

پنجمین اردوی آماده سازی تیم ملی جودو زنان ناشنوا با حضور ۴ ورزشکار از دیروز دهم مهرماه زیرنظر کادر فنی در کمپ تیم های ملی فدراسیون آغاز و تا ۱۸ مهرماه ادامه خواهد داشت.

🥋نرگس موسوی سرمربیگری تیم ملی جودو بانوان ناشنوایان را بر عهده دارد و زهرا نورالهی مربی و مریم موسوی به عنوان مربی بدنساز  تیم را همراهی می‌کنند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha