تولیدکنندگان فرماندهان مبارزه نبرد اقتصادی با دشمن هستند

مشهد-ایرنا- امام جمعه کاشمر گفت: باید سرمایه‌گذاران را کمک کرد تا در نبرد اقتصادی با دشمن کمتر ضربه ببینند، تولیدکنندگان، افسران و فرماندهان مبارزه با نبرد اقتصادی دشمن هستند.

حجت الاسلام جواد طاهری عصر شنبه در جلسه بررسی مشکلات نخستین زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ شرق کشور که در کاشمر قرار دارد افزود: باید شرایط را برای اشتغالزایی بیشتر در این مجموعه فراهم آورد هرچند نیروی سرمایه گذار خوب بسیار داریم اما برخی به خاطر شرایط و مشکلات از ایران می‌‎روند.

وی اضافه کرد: این که یک چنین واحد تولیدی در این شرایط بد اقتصادی سرپا مانده افتخاری برای منطقه و کشور است.

مدیر عامل شرکت پیشرو صالح هم در این جلسه گفت: اگر تسهیلات دریافت می‎‌کنیم برای به کارگیری جوانان همین منطقه است که از بیکاری رنج می‎‌برند اما برخی با تفکرات اشتباهی که دارند مدام در محافل مختلف علیه سرمایه‎‌گذاران صحبت می‎‌کنند و جامعه را نسبت به ما بدبین می‎‌کنند.

قدیر صالحی افزود: هرچند گفته می‌‎شود به واحدهای جوجه‌‎کشی و مرغ‌ ‎گوشتی دان یارانه‌ای اختصاص داده می‎‌شود اما ذرتی که می‎‌دهند فقط جوابگوی ۴۰ درصد و سویا جوابگوی ۳۰ درصد نیاز این زنجیره است و از سویی قیمت واکسن ۳۰۰ برابر شده است.

وی اضافه کرد: برخی مواقع رفتار کارشناسان ادارات دولتی با سرمایه‌گذران و تولیدکنندگان بسیار آزار دهنده است. سالهاست به عنوان یک تولید کننده فریاد می‌‎زنیم یارانه‌‎هایی که گفته می شود برای کاهش قیمت‎ها به تولیدکنندگان می‎‌دهند صحیح نبوده و فقط به جیب عده ‎ای خاص می‌‎رود.

مدیر عامل شرکت پیشرو صالحی با اشاره به این که سرمایه‌‎‌گذار نیازمند آرامش است اظهار داشت: مصرف روزانه دان مرغ تخم گذار این مجموعه ۳۰ تن، مرغ مادر ۱۵ تن و مرغ گوشتی هزار و ۲۵۰ تن است.

صالحی افزود: هرچند طی پنج سال گذشته نتوانستیم تخم ‎مرغ و مرغ را صادر کنیم اما با این وجود سالانه باز هم یک میلیون قطعه مرغ گوشتی و ۴۰۰ هزار مرغ تخم‎‌گذار را تولید می‎‌کنیم.

وی ادامه داد: برای سرپا نگه داشتن این مجموعه مجبور به دریافت تسهیلات از روش‎های مختلف هستیم در غیر این صورت هر روز باید تعدیل نیرو داشته باشیم.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha